МЕНЮ


4 червень 2021 - 19:17

«Молодіжна палітра» в музеї Олександра Осмьоркіна
Ушосте у кропивницькому художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відзначали переможців конкурсу «Молодіжна палітра» до Міжнародного дня захисту дітей, який носить ім’я заслуженого працівника культури України Леоніда Бондаря.

Оригінальний живописець та графік член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, він був також невтомним педагогом і понад двадцять років очолював художню школу імені Олександра Осмьоркіна, виховав чимало учнів, багато з яких стали знаними митцями. Засновуючи цей творчий конкурс, музей ставив за мету не лише популяризацію образотворчого мистецтва, естетичне та патріотичне виховання підростаючого покоління, а, перш за все, сприяння розвитку дитячої та юнацької творчості, надання можливості учням та студентам реалізувати власні здібності. Ідея проведення такого масштабного мистецько-просвітницького заходу знайшла підтримку управління культури і туризму Кропивницької міської ради, яке формує призовий фонд переможців, та обласної організації Національної спілки художників України, що виступила його співзасновником.Оргкомітет конкурсу щорічно визначає тему творчих робіт. Цього року вона присвячена 30-річчю незалежності нашої держави. Її назва «Я люблю Україну» - надала широкі можливості юним художникам для відображення подій сучасного та минулого країни, міста, родини, власного ставлення до подій, свідками яких вони стають кожного дня. Більшість учасників звертається у своїх творах до яскравих миттєвостей історії, фольклорних пісенних або літературних мотивів, присутні мотиви і сучасного життя. Хоча, звісно, вибір сюжетів залежить від віку учасників та налаштованості викладачів. Слід зазначити, що до участі в конкурсі було запропоновано майже 200 творів живопису, графіки, скульптури, декоративного мистецтва учнів та студентів 19 навчальних закладів та арт-студій не лише нашого міста, а й області та інших регіонів України. Так, вперше в конкурсі брала участь студентка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Конкурсні перегони в зв’язку з карантинними обмеженнями відбувалися у змішаній формі - віртуальному та реальному форматах. Твори для участі в конкурсі разом з анкетою-заявкою надсилалися в електронному вигляді або подавалися наживо впродовж трьох місяців з лютого по квітень.

Згідно з рішенням журі конкурсу, дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів у трьох номінаціях: І – учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, шкіл естетичного виховання; ІІ – учні художніх студій та гуртків образотворчого мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів; ІІІ – студенти вищих навчальних закладів мистецького та гуманітарного профілю за відповідними віковими категоріями було відзначено твори тридцяти учасників. Багато творчих доробків відзначені подяками, відзнаками оргкомітету та відзнаками членів журі – його очільника, провідного наукового співробітника музею заслуженого художника України Андрія Надєждіна, голови обласної організації Національної спілки художників України Андрія Хвороста, начальника управління культури і туризму Кропивницької міської ради Анни Назарець, живописця Людмили Демиденко та кандидата мистецтвознавства Олени Кириченко.

Загалом відзначено понад 90 творів. Це набагато більше, ніж у минулих роках, що свідчить про почуття патріотизму, повагу до історичних та культурних традицій України, високу якість наданих творів та вагому працю викладачів, які не залишилися без уваги і були відзначені подяками оргкомітету конкурсу. Традиційно до всіх нагород додавалися розроблений науковцями музею тематичний буклет з репродукціями творів-переможців та призи – акрилові, гуашеві та акварельні фарби, пензлі, олівці, пастельна крейда, альбоми для малювання, щоб заохотити юних художників до подальших мистецьких відкриттів.

Андрій НАДЄЖДІН,
заслужений художник України,
мистецтвознавець,
провідний науковий співробітник
художньо-меморіального
музею О.О.Осмьоркіна

Фото Олександра ШУЛЕШКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35714 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua