МЕНЮ


22 березень 2019 - 10:55

Молода поезія III тисячоліття звучала у Кропивницькому


Напередодні Всесвітнього дня поезії у Кропивницькому, в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого, на свій перший міський фестиваль «Антологія молодої поезії ІІІ тисячоліття» зібралися літератори, поети, журналісти, які люблять і цінують поезію.

Семеро молодих учасників, серед яких є автори перших книг, члени НСПУ, учасники та переможці літературних конкурсів «Сокіл степів» та імені Валерія Гончаренка, члени обласних літоб’єднань та студій: «Степ», «Парус», «Євшан», «Ранок», взяли участь у фестивалі. Є серед них поети-піснярі, перекладачі, гумористи. Всі – представники різних літературних течій і напрямків, зокрема традиційних, модерністи й постмодерністи.

За умовами фестивалю учасники виступили у двох номінаціях: візитівка з міні-розповіддю про себе та три твори на вибір – вірші чи пісні і конкурс на кращий твір про поезію. Це могли бути пісня, музика чи будь-який інший вид мистецтва. Потім слово мали старші літератори: Володимир Курченко, Анатолій Казаков, члени журі Олександр Антоненко, Анатолій Чечель, Василь Бондар та керівник товариства болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий. Вони поділились досвідом своїх перших поетичних стежок, дали поради, подарували доброзичливо-конструктивну критику (на початку фестивалю ведуча запропонувала гостям і учасникам слідкувати за найвдалішими моментами творчості і фіксувати помилки) .

Учасники й гості внесли пропозиції щодо проведення майбутніх подібних фестивалів, на яких би звучали різномовна поезія і пісня. До речі, на фестивалі поезія звучала українською, білоруською, болгарською, російською, іспанською, польською, литовською мовами.

Журі фестивалю під головуванням Василя Бондаря, підбивши підсумки, визначило переможців: І місце – Василь Левицький, ІІ місце поділили Марія Сидорак і Віра Володіна, ІІІ місце – за Оксаною Буяновою. Приз глядацьких симпатій одержав наймолодший учасник – Денис Бірзул, одинадцятикласник ЗОШ № 31. Разом із ведучою – науковцем музею і поетесою Антоніною Корінь журі вручило учасникам подяки, книги й журнали «Вежа». Окремим призом для переможців стала автограф-сесія від відомих літераторів.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36681 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua