МЕНЮ


16 серпень 2020 - 09:33

Монструозні правителі: топ-5 книг про світових деспотів


Світові узурпатори та деспоти викликають ненависть у тих, хто постраждав від їхнього свавілля, та інтерес у тих, хто намагається з’ясувати закономірності «народження» деспотичних правителів. Для вас ми обрали з-поміж книг з політології нетипові книги про владних правителів, які допоможуть дізнатися трохи більше про те, які ж вони насправді і чим керуються великі володарі.

Книги про диктатуру


Політична література про диктаторів та часи їхнього правління не зможе обійтися без згадки про видатного вождя імперії – Сталіна. Книга Джошуа Рубінштейна «Останні дні Сталіна» розповідає про інтриги, змови та політичні події 50-х років попереднього століття, опираючись на документи, які не були в науковому обігу раніше. Джошуа Рубінштейн говорить про задуми Берїі, Хрущова та Маленкова, посилається на документальні свідчення про смерть політика та аналізує психологію володаря імперії та страшного тирана.

Якщо ми заговорили про диктаторів 20 століття, то мусимо згадати книгу Андрія Галушки та Єгора Брайляна «Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним. 1939-1941 рр.». Дослідники розглядають, яким чином два диктатори хотіли поділити світ між собою, щоб прибрати до своїх рук менші держави та поглинути їх. Представники двох диктатур вирішили домовитися і поділити світ, однак щось пішло не так, бо ділитися вони аж ніяк не хотіли…

Серед книг про владу та вплив зустрічаємо такі, що розповідають про авторитарних правителів сучасності. Ніхто не візьметься називати сучасного президента Сполучених штатів деспотом чи тираном, однак заперечити його авторитаризм та радикальність теж ніхто не зможе. Книга «Трамп та епоха постправди» Кена Вілбера розповідає про те, чому саме Трамп прийшов до влади і чим він підкорив сучасних виборців.

Якщо про тиранію Трампа можна довго сперечатися, то деспотична природа іншого правителя сучасності не викликає сумнівів у світових політологів. Книга французької авторки Галі Аккерман «Безсмертний полк. Священна війна Путіна» розповідає про природу російського націоналізму та роль Путіна у його функціонуванні останні два десятиліття. Відомі слова Путіна «нам потрібний такий світ, де буде тільки Росія» викриває суть російського націоналізму, причому Росія готова поглинати цілі нації та культури на шляху зросійщення світу та зміцненню «русского мира».

Книги про диктаторів не обмежуються одними лише книгами з політології, оскільки диктатори – теж люди, і як у кожної звичайної людини, у них є свої особливі смаки та преференції. Про п’ятьох найкривавіших диктаторів 20 століття: Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро та Пола Пота – дізнайтеся через їхні смакові уподобання. Репортер Вітольд Шабловський дослідив смаки у їжі тиранів, поспілкувавшись з їхніми кухарями. Яким чином життя та дії тиранів корелюють з їхніми кулінарними уподобаннями, читайте у книзі «Як нагодувати диктатора» Вітольда Шабловського.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37398 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua