МЕНЮ


5 липень 2013 - 11:15

“Мрія” нарощує потужності


Голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко та кіровоградський міський голова Олександр Саінсус взяли участь у виїзному засіданні наглядової ради регіонального фонду підтримки підприємництва, що відбулось на базі приватної швейної майстерні “Мрія”.

Кілька років тому це підприємство отримувало допомогу від регіонального фонду підтримки підприємництва (50 тис. грн.). Можливо, на перший погляд може видатися, що це й не така велика сума, але, як запевнила директор підприємства Інна Чижик, на той час ці кошти відіграли ключову роль у становленні виробництва, гроші використали на закупівлю обладнання. Результат такого капіталовкладення відчутний – підприємство нарощує потужності, потенціал є, є й бажання для подальшого його розвитку. Інна Чижик розповіла, що, хоч “Мрія” і спеціалізується на продукції для жінок, але може шити й інше – від постільної білизни до верхнього одягу, останній якраз і переважає. Є й чималий досвід з пошиття дитячого одягу. Так, наприклад, зараз підприємство на замовлення шиє дитячі комбінезони. Обсяг реалізованої продукції у минулому році перевищив півмільйона гривень. Підприємство працює цілком легально, і штат з 38 працівників має повний соцпакет: середня заробітна плата – більше 2 тисяч гривень на місяць, лікарняні, декретні виплачуються, як і належить.

Швейна майстерня “Мрія” – це один з яскравих прикладів кіровоградського соціально відповідального бізнесу. Її працівники підтримують, зокрема, дитячі будинки, вихованцям яких шиють одяг. А окрім цього, виконують президентські завдання, зокрема, створюють нові робочі місця, у тому числі перше робоче місце надається молодим спеціалістам, які щойно закінчили навчання.

Як уже зазначалося, підприємство має усі передумови для подальшого розвитку. Але є певні об’єктивні фактори, що стримують цей процес. Із нагальними потребами “Мрії” якраз і ознайомилися члени наглядової ради під час виїзного засідання. Перш за все, аби підприємство розширювалося і надалі, необхідна більша площа. Зараз “Мрія” орендує будівлю, цехи туляться один до одного на двох поверхах, а потрібне приміщення площею принаймні 1,5 тисячі квадратних метрів. Ідеально влаштовує колишня їдальня “Червоної зірки”, але вільних коштів на її придбання і подальший ремонт “Мрія” не має. Варто шукати інші варіанти, саме в цьому питанні Інні Чижик і мають допомогти наглядова рада і влада. Розглядатимуться вільні приміщення обласної і міської комунальної власності. Можливо, домовленостей вдасться досягти із власником “Червоної зірки” стосовно приміщення їдальні – його довгострокової оренди з подальшим правом викупу.

Є ще ряд питань, які потребують вирішення. Так, те, що текстильна продукція високої якості місцевого виробника не знаходить свого споживача на внутрішніх ринках (не лише загальнодержавному, а й, у першу чергу, регіональному), владу не влаштовує. Змінити цю ситуацію можна, починаючи з малого. Так, державні установи (освітні, лікувальні, заклади культури) мають бути зацікавлені у продукції “Мрії” – а це і постільна білизна, і формений чи спецодяг. Це питання влада обіцяє відпрацювати. Також швейна майстерня може долучитися до формування своєрідного брендбуку області, виготовляючи текстильну сувенірну продукцію.

– Президент поставив перед нами завдання – підтримувати малий і середній бізнес. І влада повинна подавати йому руку допомоги , – наголосив Андрій Ніколаєнко.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38341 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua