МЕНЮ


7 грудень 2018 - 10:37

Музичній школі імені Нейгауза – 85!


Музична школа № 1 ім. Г. Нейгауза міста Кропивницького є одним з перших державних музичних навчальних закладів України. А розпочала вона своє існування на підставі постанови міського партійного комітету від 21 листопада 1933 року «Про відкриття державної художньої музичної студії» та згідно з наказом Єлисаветградського відділу народної освіти № 301 від 23 листопада 1933 року.

Через рік школі відвели двоповерховий будинок у центрі міста, який колись належав родині нашого земляка композитора Юлія Мейтуса (зараз – пам’ятка архітектури). Через п’ять років після відкриття, 1938 року, студія отримала статус музичної школи. І з того часу заклад не змінює свою адресу.

Завдяки високому рівневі викладання школа набула великої популярності в місті. Її вихованці успішно оволодівали музичними інструментами, учні й педагоги давали концерти, а випускники вступали до вищих та середніх навчальних закладів. У 1981 році з ініціативи колективу школи та її директора, за підтримки міського відділу культури у музичній школі № 1 було відкрито меморіальний музей видатного піаніста, педагога, нашого земляка Генріха Нейгауза. У 1983-му з нагоди 50-річчя школі присвоєно ім’я Генріха Нейгауза.

Школа живе, працює, виховує дітей та юнацтво. Велику увагу в ній приділяють поліпшенню умов для навчання та праці. Сьогодні в ній навчається більше 500 учнів, з ними працюють 76 викладачів. Учні, викладачі й творчі колективи – постійні учасники міських, обласних, усеукраїнських та міжнародних конкурсів, де вони посідають призові місця, а випускники школи вступають до вищих навчальних закладів культури і мистецтв України.

Сьогодні музична школа активно проводить концертно-просвітницьку діяльність в Кропивницькому та за його межами, пропагує світову музичну класику й українське мистецтво, у своїй роботі використовує інноваційні технології. У творчих шкільних колективах діти реалізуються в різних жанрах виконавської та акторської майстерності. Навчання в школі відбувається на різних музичних інструментах.

За роки існування музичної школи з її стін вийшло понад п’ять тисяч випускників, багато з яких стали професійними музикантами. І працюють як в Україні, так і за кордоном, мають високі звання та нагороди. Музична школа пишається всіма своїми учнями, випускниками та викладачами, їхніми успіхами й перемогами.

До 85-річчя від дня заснування музичної школи ім. Г. Нейгауза нещодавно, 23 листопада, у концертній залі її першого корпусу відбувся концерт за участі найкращих учнів і творчих колективів цього мистецького навчального закладу. Наприкінці заходу його директор Євгенія Малявкіна привітала учасників концерту, усіх учнів, викладачів, випускників з днем народження музичної школи та побажала всім любові, тепла, творчого натхнення й миру, а також подякувала міській владі за підтримку школи – першого державного музичного навчального закладу нашого міста.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39646 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua