МЕНЮ


13 квiтень 2018 - 07:46

На часі – відкритість і регенерація


На прес-конференції 10 квітня з журналістами спілкувалися секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов, заступник начальника управління містобудування й архітектури Ірина Мартинова і начальник відділу з охорони культурної спадщини Надія Лісняк.
Секретар міської ради розповів, що після підписання Меморандуму про реалізацію пілотних проектів з відкритих даних у Кропивницькому буде створено міський портал відкритих даних.
– Те, що ми беремо участь у пілотному проекті з відкритих даних, не означає, що все одразу стане прозоро та зрозуміло всім і кожному, – зазначив посадовець. – Це дуже складна і кропітка робота, яку ми регулярно проводитимемо. У межах Меморандуму відбудеться аудит даних, які є в розпорядженні міської ради, її виконавчих органів і комунальних підприємств. Після цього всю інформацію буде узгоджено з вимогами чинного законодавства.
Андрій Табалов також наголосив, що після проведення аудиту відбудуться консультації з громадськістю, щоб визначити пріоритетні набори даних, які є актуальними для містян.
Після цього Ірина Мартинова повідомила, що в управлінні містобудування та архітектури створено відділ з охорони культурної спадщини, який здійснює управління у сфері охорони культурної спадщини на території Кропивницького.
А Надія Лісняк розповіла, що мешканці центральної частини міста не поінформовані про те, які обов’язки на них покладені стосовно утримання пам’яток архітектури, в яких вони мешкають.
– Відповідно до чинного законодавства, кожен власник архітектурної пам’ятки протягом місяця після набуття її у власність чи користування повинен укласти охоронний договір, який містить умови використання даної пам’ятки, – зазначила вона. – У комунальній власності міста – 356 об’єктів, які є пам’ятками архітектури. Серед них не тільки лікарні й навчальні заклади, а також житлові будинки. Тому закликаємо всіх власників таких будівель звертатись в управління містобудування та архітектури міської ради по роз’яснення щодо їхніх повноважень стосовно утримання пам’яток архітектури. Власникові архітектурної пам’ятки, яка знаходиться в центральній частині обласного центру, обов’язково треба узгоджувати з відповідним органом усі роботи, які стосуються фасаду такої будівлі: розміщення реклами, облаштування кондиціонерів, елементів зв’язку, реставрації балконів та навіть кольорової гами.
Посадовиці також розповіли, що в прийнятій міською радою Програмі паспортизації нерухомих пам’яток культурної спадщини міста Кропивницького на 2018–2020 роки передбачено на нинішній рік 140 тисяч гривень на виготовлення облікової документації на пам’ятку містобудування національного значення «Земляні укріплення Єлисаветинської фортеці». На даний час уже підготовлено проект розпорядження міського голови про утворення робочої групи з написання Програми регенерації фортеці святої Єлисавети з науковців, краєзнавців, фахівців музейної галузі та представників громадських організацій Кропивницького.
Програма передбачає не тільки реставрацію, а й музеєфікацію одного з бастіонів фортеці. Швидше за все – бастіон Андрія Первозваного, який заплановано позбавити від рослинності, обстежити, а також провести на ньому комплекс протиаварійних заходів. Усі ці заходи необхідні для облаштування на території фортеці музею під відкритим небом.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33851 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua