МЕНЮ


27 червень 2014 - 14:56

На допомогу молоді


Однією з головних проблем сучасної молодої людини є проблема вибору. Нам доводиться вибирати постійно: сьогоднішнє суспільство побудоване на різноманітті й варіативності. Є ситуації, коли помилка у виборі матиме наслідки, що виявиться набагато пізніше, і це може позначитися на всьому подальшому житті. Одна з таких ситуацій – визначення молодою людиною своєї справи або професії.

Однією з гарантій у сфері зайнятості населення є професійна орієнтація населення. Професійна орієнтація включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів, спрямованих на виявлення інтересів, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності.

Професійна орієнтація здійснюється шляхом професійного інформування, що полягає у наданні відомостей про трудову діяльність та її роль у професійному самовизначенні особи, інформації про стан ринку праці, перспективи розвитку сучасних професій, оволодіння професіями, професійного консультування, проведення професійного відбору, що полягає у відповідності особи вимогам, які визначені для конкретних видів професійної діяльності та посад.

Так, спеціалістами Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості проводиться систематична робота щодо профорієнтації населення, в тому числі молоді, з метою самовизначення та реалізації здатності особи до праці.

У профінформаційному секторі міськрайонного центру зайнятості зацікавлені можуть ознайомитися з інформацією про учбові заклади Кіровоградської області, з паспортами місцевих підприємств, переглянути папки з описом професій, за якими планують навчатись, відеоматеріали з циклу "Світ професій". У секторі бажаючі можуть ознайомитися з законодавчою базою для різних категорій населення.

На семінарах "Молодь на ринку праці", "Особливості зайнятості молоді", "Оволодій новою професією", "Як розпочати свій бізнес" та інш. молоді люди можуть дізнатися про стан ринку праці в регіоні, отримати уявлення про прийнятну роботу, отримати інформацію про професійне навчання зареєстрованих безробітних та інш.

Всього у семінарах профорієнтаційного спрямування у січні-травні цього року взяли участь 1,9 тис. молодих людей у віці до 35 років, які перебували на обліку в центрі зайнятості.

Також активно ведеться робота серед учнів загальноосвітніх шкіл з метою сприяння професійному самовизначенню, орієнтації їх на актуальні професії та спеціальності, підвищення престижу робітничих професій. Проводяться профорієнтаційні заходи і для студентів з метою інформування про стан ринку праці, навчання навикам пошуку роботи, підвищення мотивації до легального працевлаштування в Україні та запобігання нелегальній трудовій міграції. Це такі заходи, як дні інформації, ярмарки професій, професіографічні екскурсії, де молодь дізнається про історію професій, отримує інформацію про умови праці, вимоги до працівників за професіями.

Цими та подібними заходами з початку 2014 року охоплено 6,9 тис. осіб з числа учнівської та студентської молоді.

У центрі зайнятості можна пройти й профдіагностичне тестування, яке дає можливість визначити нахили та здібності особистості до певного типу професії. В цьому році 800 молодих людей вже скористалися цією послугою.

Тож ви завжди можете звернутись до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості та отримати консультації кваліфікованих спеціалістів.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.44797 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua