МЕНЮ


13 липень 2018 - 09:51

На Кіровоградщині – нові випадки кору


На минулому тижні на кір захворіли вісім мешканців Долинського району, із яких троє дітей. Двом дітям з Новоукраїнського району поставлено такий же діагноз та двом дорослим – з Новгородківського та Бобринецького.
Із дванадцяти захворілих вісьмох госпіталізованіо в інфекційні відділення закладів охорони здоров’я за місцем проживання із середнім ступенем тяжкості захворювання, четверо перебувають на амбулаторному лікуванні під наглядом лікарів-інфекціоністів. Триває епідрозслідування та проводяться протиепідемічні заходи у вогнищах кору – як в сім’ях, так і за місцем навчання та роботи хворих.
Усього з початку року на Кіровоградщині, як повідомляє Кіровоградський обласний лабораторний центр, зареєстровано 244 випадки кору, серед них 90 випадків – у дітей та 3 – у вагітних жінок.
Для довідки. Вірус кору є надзвичайно заразним. Він швидко передається повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, що потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. При чому вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Інкубаційний період кору триває від 6 до 21 днів. Далі починається період захворювання, що супроводжується високою температурою, головним болем, нежиттю, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей, проносом та блюванням. Через 4-5 днів хвороби на тілі з’являється червоний висип, що починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується скрізь. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.
Також наголошується на тому, що кір має серйозні ускладнення, серед яких пневмонія, вушна інфекція, запалення мозку – енцефаліт та інші ускладнення, або навіть інвалідність та смерть.
А єдиним ефективним способом захисту від кору залишається вакцинація.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42211 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua