МЕНЮ


class="cn_news_even">
10 травень 2016 - 16:01

На Кіровоградщині помер малюк через криничну воду


Це сталося у Новоархангельському районі за два дні до того, як хлопчику виповнилося б півтора року.

Мати помітила різке погіршення здоров’я дитини і викликала медиків. Прибувши, вони констатували смерть малюка.

За результатами розтину було визначено, что причина смерті – водно-нітратна метгемоглобінемія. Цей діагноз, а також залізодефіцитну анемію I ступеня хлопчикові 2014 року народження встановили ще торік, коли він у серпні минулого року перебував на стаціонарному лікуванні в центральній районній лікарні.

Після виписки дитини зі стаціонару його батьків попередили про неприпустимість використання води з колодязя, що знаходиться біля їхнього домоволодіння, для питних потреб і приготування їжі. Адже ще в період вагітності жінки колодязна вода була досліджена на вміст нітратів, тоді цей показник перевищував норму у 14 разів (709 мг/куб. дм при нормі 50 мг/куб. дм).

Мати хлопчика стверджувала, що використовувала воду лише для технічних потреб. Після його смерті воду з колодязя дослідили знову, цього разу вміст нітратів у ній перевищував норматив у 17 разів.

Держсанепідслужба району готує сільському голові рекомендації щодо припинення експлуатації зазначеного колодязя та проведення лабораторних досліджень води в усіх громадських колодязях на території сільради.

Останній випадок смерті дитини від водно-нітратної метгемоглобінемії в області було зареєстровано близько десяти років тому.

Довідково: водно-нітратна метгемоглобінемія спричинена токсичною дією нітратів, що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю, а також пригніченням активності ферментних систем, що беруть участь у процесах тканинного дихання. Групи підвищеного ризику складають діти до трьох років, а особливо немовлята віком до року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з концентрацією нітратів понад 50 мг/куб. дм.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.38836 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua