МЕНЮ


15 червень 2012 - 13:48

На обрії - новий авіаційний прорив


У вересні – жовтні нинішнього року Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету (КЛА НАУ) отримає нову техніку й обладнання – сім літаків та два авіаційних тренажери. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань науки й освіти Максим Луцький під час виїзного засідання комітету в Кіровограді, яке відбулося в навчальному закладі 13 червня.

За словами Максима Луцького, це будуть сучасні повітряні судна – два двомоторних (DA-42) та п’ять одномоторних (DA-40). Цей набуток допоможе забезпечити високий рівень навчання курсантів. Названу техніку буде придбано за кошти з держбюджету (її вартість – 35 млн. грн.). Оновлення парку літаків і тренажерів пов’зане з тим, що підготовку пілотів цивільної авіації у нашій країні заплановано зосередити саме в Кіровограді. (На засіданні також було сказано, що народний депутат Станіслав Березкін візьме участь у реконструкції й добудові злітної смуги аеропорту "Кіровоград").

Максим Луцький повідомив, що на даний час в Україні авіаційні перевезення здійснює більше двохсот іноземних пілотів, хоча ми маємо власні авіаційні традиції, а в Кіровограді діє профільний навчальний заклад. За його словами, після приєднання Державної льотної академії України до Національного авіаційного університету вже зроблено чимало для поліпшення матеріально-технічної бази КЛА НАУ, яка й має стати центром підготовки пілотів в Україні.

У засіданні також взяли участь голова ОДА Сергій Ларін, голова обласної ради Микола Ковальчук, представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, заступник міністра транспорту і зв’язку України – голова Державної авіаційної адміністрації Анатолій Колісник, ректори НАУ Микола Кулик та КЛА НАУ Сергій Неділько, керівники авіапідприємств нашої держави. Було висвітлено низку проблем, що існують нині в системі підготовки пілотів. Серед головних – відсутність у Кіровограді сучасної тренувальної бази для підготовки льотчиків та недосконалий рівень володіння англійською мовою випускниками академії, що позбавляє їх можливості пілотувати сучасні літаки за кордоном.

Учасники засідання дійшли спільної думки, що в Україні слід вибудувати конкурентоспроможну систему підготовки кадрів, тому на часі перехід на європейську багаторівневу систему навчання пілотів з жорсткими вимогами відбору.

Посадовці оглянули також кіровоградські летовище та наявну у КЛА НАУ авіаційну техніку.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39911 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua