МЕНЮ


28 червень 2013 - 12:55

На шляху до зайнятості


26 червня в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості пройшов День відкритих дверей щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України, який відбувся в рамках тижня ”Реалізація в регіонах завдань, доручень Президента України щодо сприяння забезпеченню молоді першим робочим місцем”. Участь у заході взяли представники органів влади, обласного центру зайнятості, роботодавці, навчальні заклади та інші соціальні партнери.

У його рамках проведено багатогалузевий ярмарок вакансій та послуг служби зайнятості, на якому 33 роботодавці провідних кіровоградських підприємств представили свої вакансії. Серед них – ПАТ ”Гідросила”, ПАТ ”Гідросила ЛЄДА”, ПРАТ ”Гідросила АПМ”, ПАТ з виробництва сільгосптехніки ”Червона Зірка”, Підприємство ГО ”Асоціація підтримки вітчизняного товаровиробника” - ”Фірма Ласка” та інш. Близько півтори тисячі шукачів роботи мали можливість безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями та отримати інформацію про умови праці, заробітну плату тощо. В результаті, майже 300 осіб отримали запрошення від роботодавців для співбесіди на підприємствах з метою можливого працевлаштування.

Представники навчальних закладів – ПТУ №8, професійний ліцей сфери послуг (ПТУ №18), ОК НКК ”Аграрник” та інші – презентували актуальні робітничі професії, які мають попит на місцевому ринку праці. Вони представили експозиції досягнень своїх випускників.

Упродовж дня для 70 молодих учасників заходу були проведені профінформаційні та профконсультаційні семінари: ”Молодь на ринку праці”, ”Особливості зайнятості молоді”, ”Оволодій новою професією”, ”Презентація послуг з професійного навчання”, інформаційний семінар ”Як розпочати свій бізнес”.

На семінарах роботодавці детально ознайомилися з інформацією про компенсацію їм витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, про те, що право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менш ніж на два роки за направленням територіального органу зареєстрованих безробітних з окремих категорій громадян, до яких належить і молодь, котра закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу. Роботодавці також отримали інформаційно-довідкові матеріали, які презентують послуги служби зайнятості.

Законом України ”Про зайнятість населення”, що набув чинності з 1 січня 2013 року, передбачено ряд інструментів, які підвищують конкурентоспроможність осіб на ринку праці. Один з них визначений у статті 30 Закону і передбачає видачу ваучерів особам, старшим 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років. Ваучер – документ встановленого зразка, що надає особі право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. Так, наприклад, саме цього дня кіровоградка Н., яка перебувала на обліку в КМРЦЗ як безробітна, отримала ваучер на навчання в кібернетико-технічному коледжі, де пройде перепідготовку за спеціальністю ”Розробка програмного забезпечення”. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного Законом на момент прийняття рішення про його видачу. Оплачує ваучери Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених на цю мету в бюджеті фонду на відповідний рік.

На всі запитання, що стосуються праці та зайнятості, вичерпні відповіді давали спеціалісти державної служби зайнятості. Для учасників заходу працювали консультаційні пункти “Знайдемо роботу разом”, “Хочеш бути успішним - навчайся”, “Підприємництво – крок за кроком”, “Законодавство – для вас”

У мобільному профконсультпункті молодь мала змогу отримати докладну інформацію про професії, які користуються попитом на ринку праці, умови набуття цих професій та перспективу працевлаштування.

У рамках Дня відкритих дверей за участі соціальних партнерів відбулося засідання ”круглого столу” щодо взаємодії усіх сторін соціального партнерства у напрямку забезпечення соціального захисту населення від безробіття за участі представників управління економіки Кіровоградської міськради, управлінь соціального захисту населення Кіровського та Ленінського районів, Кіровоградської РДА, Кіровоградського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, роботодавців, представників навчальних закладів та інш. Зокрема, зазначалося, що у своїй повсякденній роботі місцеві органи влади та самоврядування, роботодавці, служба зайнятості мають спільно вирішувати проблеми зайнятості наших земляків, завжди пам’ятати про те, що людина праці – це найбільша цінність суспільства, й спрямовувати свої зусилля на підвищення соціального благополуччя кожної конкретної людини.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.22995 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua