МЕНЮ


23 грудень 2011 - 12:39

На території онкодиспансеру - дорожче


У ціновій політиці ТОВ "ЯМТ", власника трьох аптечних кіосків на території Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру, розбиралася днями тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України.

Засіданню колегії передувала перевірка, проведена силами обласного територіального відділення АМКУ, в ході якої з’ясувалося, що в кіосках ТОВ "ЯМТ", розташованих на території онкодиспансеру, ціни на ліки та товари медпризначення були на 1,1 – 54,7 відсотка вищими, ніж на такі самі вироби в інших аптечних закладах цього ж товариства. Серед ліків, котрі ТОВ "ЯМТ" продавало в межах диспансеру дорожче, були й препарати, найчастіше застосовувані в онкологічній практиці. Що стосується природи шалених відмінностей в цінах на однакові товари в одній аптечній мережі, перевіряючі дійшли висновку, що вона надзвичайно проста: товариство "ЯМТ" встановило в кіосках, розташованих на території онкодиспансеру, вищі, ніж за його межами, торговельні надбавки. Також з’ясувалося, що в мережі ТОВ "ЯМТ" левова частка продажу ліків, широко вживаних в онкологічній практиці, припадає на три кіоски в онкодиспансері (протягом січня – липня цього року ТОВ "ЯМТ" там реалізовано цих препаратів у 2,5 раза більше, ніж в шести аптечних закладах, розташованих в інших місцях). А конкуренцію цьому підприємству на території онкодиспансеру складає один кіоск ТОВ "Ліки Кіровоградщини". Доповівши адміністративній колегії про всі ці неподобства і давши зрозуміти, що товариство "ЯМТ" наживається на людському горі, спеціаліст обласного відділення АМКУ Діана Гілка визначила його дії як зловживання монопольним становищем на ринку та запропонувала оштрафувати його на 143 тисячі гривень (один відсоток річного доходу підприємства).

Представники "ЯМТ" категорично не визнали такої кваліфікації діяльності ТОВ, а запропонованої Діаною Гілкою штрафної санкції – і поготів. Адвокат, уповноважений "ЯМТ" відстоювати його інтереси на цьому засіданні, наголосив на очевидних речах, яких, на його думку, не помітили місцеві "антимонополісти", – і що в онкологічному диспансері, на відміну від слідчого ізолятора, нікого під замком не тримають, і що з усіх його пацієнтів лише п’ять відсотків прикуті до ліжок, а решта живе собі по домівках. Мовляв, не хочуть купувати препарати на території онкодиспансеру – ніхто їх і не силує, вольному – воля. Що ж стосується так званих лежачих хворих, то вони, на думку фахівця в галузі права, можуть послати за ліками своїх родичів чи опікунів в інші, розташовані за межами лікувального закладу, аптеки. А директор ТОВ "ЯМТ" повела мову про систему знижок для покупців, які пред’являють виписані лікарями рецепти. Також керівниця підкреслила, що ТОВ "ЯМТ" дотримується меморандуму, укладеного з владою, відповідно до якого зобов’язалося встановлювати торговельні надбавки у визначених межах.

Треба зазначити, що засідання адмінколегії на певній стадії перетворилося на гарячу дискусію цілковито впевнених у своїй правоті сторін. Зважаючи на непоступливість представників компанії "ЯМТ", голова обласного відділення АМКУ Олександр Корнюша запропонував накласти на неї штраф у розмірі вже не одного, а трьох відсотків річного доходу (виходило 429 тисяч гривень). Ця пропозиція здалася надто суворою першому заступнику голови АМКУ Юрію Кравченку, який головував на засіданні адмінколегії. Мовляв, Кіровоград – не Київ, тут продавці ліків мають не такі вже й великі доходи. Врешті-решт, члени колегії постановили оштрафувати товариство "ЯМТ" на 200 тисяч гривень.

У цьому ж засіданні взяв участь заступник начальника управління охорони здоров’я обл- держадміністрації Олександр Скрипник, який повідомив про плани влади розмістити в онкодиспансері так звану соціальну аптеку від КП "Кіровоградфармація".

Того ж дня адмінколегія АМКУ розглянула питання про порушення конкурентного законодавства в місті Олександрії. Фахівці обласного відділення АМКУ стверджують, що тамтешній орган місцевого самоврядування поставив у нерівні умови приватні та комунальні аптечні заклади: для перших визначив чималі ставки орендної плати за користування комунальними площами, других же звільнив від цієї плати взагалі. Міський голова Степан Цапюк, прибувши на засідання адмінколегії, доводив, що діє правильно, підтримуючи комунальні аптеки. Та Олександрійську міськраду все ж зобов’язали припинити дискримінувати аптечний бізнес.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36019 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua