МЕНЮ


11 лютий 2011 - 11:05

НА УКРАЇНУ НАСУВАЄТЬСЯ АФРИКАНСЬКА ЧУМА


Як повідомив начальник управління ветеринарної медицини в місті Кіровограді Ігор Попов, африканська чума свиней нині стала серйозною проблемою для сусідньої Російської Федерації. Під загрозою занесення збудника хвороби опинився ряд східних областей України та Автономна Республіка Крим. Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней нині не розроблено, лікування хворих тварин заборонене, практикується їх тотальне знищення з ліквідацією всіх свиней у вогнищі інфекції та в радіусі 20 кілометрів від нього. Хвороба може завдати чималих економічних збитків країні, оскільки під час спалаху захворювання інші держави вводять заборону на ввезення тварин- ницької продукції та зернових.

Українська ветслужба намагається не допустити занесення до нас небезпечної хвороби. Зокрема, ретельно перевіряється продукція тваринного походження, яка ввозиться з Росії, проводиться дезінфекція транспорту, що в’їжджає з цієї країни, ведеться роз’яснювальна робота серед населення.

Що ж стосується Кіровограда, Ігор Попов запевнив: на місцевих ринках епізоотична ситуація – під контролем ветслужби. А от за місця стихійної торгівлі він не ручається. Також Ігор Попов повідомив, що на закритий режим роботи переведено розташовані в Кіровограді свинокомплекси, що належать психоневрологічному інтернату, слідчому ізолятору та виправній колонії №6.

Ішлося і про підпільні бійні. Як повідомили начальник спецінспекції міськради Віктор Іванов та заступник головного державного санітарного лікаря міста Віктор Заброда, зусиллями очолюваних ними служб торік закрито вісім таких "точок". Міліції ж, за словами цих посадовців, ніби й діла немає до підпільних боєнь.

За дорученням Лариси Андреєвої комісія розробить заходи, спрямовані на координацію роботи різних служб, уповноважених контролювати епізоотичну ситуацію. Допомагати їм будуть квартальні комітети.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37918 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua