МЕНЮ


28 сiчень 2019 - 19:21

На зимовій дорозі


За статистикою, на автошляхах гине більше людей, ніж під час бойових дій. Дорожньо-транспортні пригоди часто трапляються впродовж усього зимового періоду, а особливо тоді, коли ожеледь виникає несподівано. Це свідчить про неготовність багатьох водіїв до керування автомобілем узимку та неуважності багатьох пішоходів.

Поради водіям

Навички зимового водіння є гарантією безпеки. Та, на жаль, не у всіх автошколах цьому навчають. Перше, що необхідно зробити, це підготувати транспортний засіб до зими, провести технічний огляд та усунути наявні недоліки. Необхідно змінити гуму на зимову. У бачок змивача скла необхідно залити морозостійку рідину.

Без крайньої необхідності краще не ризикувати та утриматись від поїздок. Якщо місце стоянки автомобіля знаходиться під відкритим небом і випав сніг, то необхідно почистити весь автомобіль від снігу перед виїздом, бо неякісне очищення значно погіршує огляд для водія. Не можна виїжджати взимку з непрогрітим двигуном.

Дуже важливо на зимовій дорозі не здійснювати різких маневрів, керувати автомобілем на снігові та кризі необхідно плавно. Різкі рухи кермом призводять до заносів та розворотів. Також необхідно тримати велику дистанцію до автомобіля, що рухається попереду, і гальмувати завчасно. На зимових шляхах водіям не можна перевищувати швидкісний режим.

Потенційно небезпечні ділянки зимового шляху знаходяться біля світлофорів, в’їздів на головний шлях, на некерованих перехрестях, біля зупинок, бо вони не тільки відполіровані автомобільними шинами, а й на них — велика кількість пішоходів.

Необхідно значно більше, ніж зазвичай, остерігатися інших учасників руху. Небезпечною навіть є людина, яка стоїть на узбіччі. Вона може зробити необережний рух і впасти під колеса з тієї купи снігу чи з криги, з яких збирається спуститись на проїжджу частину.

Поради пішоходам

Не виходьте на слизькі узбіччя. Чекаючи на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися або хтось випадково може штовхнути вас, і тоді ви опинитесь під колесами. Заходячи до громадського транспорту, не штовхайте один одного, дивіться під ноги, оминайте слизькі ділянки, поважайте людей похилого віку.
Не дозволяйте дітям спускатись на санчатах чи на лижах з гірки, яка веде на дорогу, грати в рухливі ігри на тротуарах.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40754 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua