МЕНЮ


2 серпень 2019 - 11:07

Набережну реконструюватимуть частинами


Минулого понеділка в міській раді Кропивницького відбулось планове засідання робочої групи щодо реконструкції набережної річки Інгул, на якому головував заступник міського голови Олександр Мосін. Окрім нього, участь у засіданні взяли начальник головного управління капітального будівництва міської ради Сергій Білокінь та інші задіяні в розробленні проєкту реконструкції спеціалісти.


Сергій Білокінь, зокрема, повідомив, що реконструкція набережної Інгулу – це не лише викладання кольорової плитки на пішохідних доріжках, а набагато складніший процес. Під набережною Кропивницького чимало комунікацій, що належать водоканалові й тепловикам, тож передусім потрібно зайнятись їх відновленням, а вже потім чепурити територію.

За словами начальника головного управління капітального будівництва міської ради, підготовка проєкту реконструкції триває з ускладненнями. Підрядна організація розробила проєкт, проте після необхідної, згідно із законодавством експертизи, отримала зауваження.

– Ми отримали зауваження в лютому й одразу почали працювати над їх виправленням, – розповів посадовець. – Спочатку на сайті міської ради оприлюднили зміни до проєкту, який відповідно до процедури має там пробути 20 робочих днів, а 19 березня на сесії міської ради ухвалили рішення про зміну назви проєкту. Суть у тому, що в назві було вказано, що реконструкція набережної відбуватиметься від вулиці Михайлівської до вулиці Київської. Однак набережної від Вокзальної до Київської насправді не існує, її потрібно там будувати. Тож це буде не реконструкція названої ділянки, а нове будівництво. Тому довелось виключити її з плану реконструкції й поміняти назву проєкту. Такий наче незначний нюанс, але його вирішення потребувало часу…

Друге зауваження стосувалось надання висновку щодо оцінки впливу реконструкції на довкілля, оскільки на набережній заплановано зведення очисних споруд для зливової каналізації, а також розташування розважального парку на території Козачого острова.

– Над цим зауваженням ми вже теж працюємо, – зазначив Сергій Білокінь. – Двадцятого червня уклали договір з ТОВ «Український лабораторний центр екологічних досліджень». Його спеціалісти 70 днів вивчатимуть питання, після чого нададуть нам висновок, який разом зі скоригованою документацією ми знову віддамо на експертизу, яка триватиме близько 45 днів. А ще місяць матимемо на виправлення зауважень експертів…

Після того, як міська рада отримає висновки експертів, будівельники зможуть визначитися з черговістю та поетапністю реконструкції набережної, розповів заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін. Лише після цього міська рада матиме законні підстави для того, щоб провести тендери та розпочати фінансування початку будівельних робіт. На сьогодні ціна реконструкції набережної, яку проводитимуть поетапно протягом тривалого часу, коливається в межах 200 мільйонів гривень.

– Такий масштабний проєкт не можна виконати ні за рік, ні навіть за два, – наголосив заступник міського голови Олександр Мосін. – Звинувачення від громадських активістів, що ми гальмуємо реконструкцію, я відкидаю. Це неправда. Легко говорити й піаритись, треба бачити істину й реальний стан речей.
7 серпень 2019 - 11:56
Sergey Frolov (вст)

ну хоть так...

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36551 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua