МЕНЮ


1 березень 2013 - 10:22

Нацбанк презентував нові срібні монети


У лютому Національний банк України увів в обіг дві нові срібні пам’ятні монети. Одна з них присвячена 200-річчю Семена Гулака-Артемовського, друга – 150-річчю Володимира Вернадського.

Кіровоградцям ці монети презентував у вівторок в галереї "Єлисаветград" начальник управління НБУ в області Віктор Томашин.

Пам’ятна монета, присвячена 200-річчю Гулака-Артемовського, українського композитора, оперного співака, блискучого актора, автора першої української опери "Запорожець за Дунаєм", – номіналом 20 гривень. Виготовлена зі срібла 925-ї проби вагою 62,2 грама, тираж – 4 000. На аверсі монети – стилізована композиція, у центрі якої зображені на тлі мечеті головні персонажі опери – Одарка та Іван Карась, на передньому плані сільський пейзаж – хати під солом`яними стріхами, тин, мальви. На реверсі монети в обрамленні стилізованого барокового рослинного орнаменту зображено портрет С. Гулака-Артемовського, який тримає в руці перо, праворуч від нього – герої опери Оксана й Андрій, ліворуч над лірою – жінка, яка уособлює музу співака та композитора.

Пам’ятна срібна монета, присвячена 150-річчю Володимира Вернадського – всесвітньо відомого вченого-природознавця, мінералога, кристалографа, основоположника геохімії, біогеохімії та радіогеології, мислителя, філософа, першого президента Української академії наук та засновника першої наукової бібліотеки в Україні, – номіналом п’ять гривень. На аверсі монети – композиція, що включає елементи, які відображають світосприйняття вченого: земна куля, кристалічна решітка кремнію, постать людини та спалах світла за нею, який символізує зародження нового життя. На реверсі на передньому плані праворуч – портрет Володимира Вернадського; ліворуч угорі – земна куля, під якою вислів ученого: "Царство моїх ідей попереду".
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36246 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua