МЕНЮ


5 грудень 2015 - 21:40

Нагадують про розрахунки за тепло


Тепло до житлових будинків і об’єктів соціальної сфери подається стабільно. Від початку опалювального сезону на мережах ліквідовано 189 поривів. Обидва теплогенеруючих підприємства працюють у штатному режимі. Про це повідомив на прес-конференції у вівторок начальник головного управління житлово-комунального господарства Олександр Хачатурян.

Але є і проблеми загальнодержавного рівня. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, у теплових підприємств з рахунків забирають 100 відсотків надходжень, які перераховують бюджетні установи за послуги теплопостачання на оплату блакитного палива. Це створює труднощі з організацією ремонтних робіт, закупівлею пально-мастильних матеріалів, запчастин, а також виплатою заробітної плати.

За дорученням міського голови керівництво головного управління ЖКГ вже підготувало звернення до голови облдержадміністрації та Кабінету Міністрів України щодо скасування вимоги уряду стосовно стовідсоткового перерахунку коштів, сплачених бюджетними установами за тепло, газівникам.

Олександр Хачатурян також звернувся до кіровоградців, які отримують послуги централізованого теплопостачання, з проханням вчасно розраховуватися за них. Адже кошти від фізичних осіб – сьогодні єдине джерело функціонування теплових підприємств.

У місті назріла ще одна проблема – якість надаваних послуг теплопостачання. Відомо, що з кожним роком зменшується кількість абонентів теплогенеруючих підприємств. Люди масово переходять на індивідуальне опалення. Таким чином обмежується доступ комунальників до внутрішньобудинкових мереж, зокрема до квартир верхніх поверхів, де потрібно проводити розповітрювання систем на початку опалювального сезону. Власники цих квартир вважають, що із відключенням у їхніх помешканнях централізованого опалення вони вже не зобов’язані надавати доступ до мереж. А страждають ті, хто живе на нижніх поверхах.

– Звичайно, ми знаходимо можливості для того, щоб повноцінно налагодити теплопостачання в квартирах із централізованим опаленням, – зазначив Олександр Хачатурян. – Але хотілось би не вдаватись до крайніх заходів. Тому потрібно, щоб власники квартир з індивідуальним опаленням відчували певну солідарність з тими, хто отримує тепло централізовано.

З подібною проблемою ось вже 12 років поспіль стикається Ігор Ф. Власниця квартири на верхньому поверсі зараз проживає в Америці. Квартира закрита і на сигналізації. Тож щороку робітникам ЖЕО доводиться долати неймовірні труднощі, щоб нижні поверхи отримували послуги з теплопостачання у належному обсязі. Довелось навіть змінити схему мереж теплозабезпечення, щоб проводити розповітрювання у підвальному приміщенні. Зараз проблему вирішили, але у багатьох інших випадках людям доводиться оббивати пороги житлово-експлуатаційних контор, щоб якось налагодити повноцінне теплопостачання. Хоча кожен власник квартири, підписуючи документи на встановлення індивідуального опалення, зобов’язувався в разі потреби допускати до мереж комунальників. Прикро, що про це вони згодом забувають.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37703 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua