МЕНЮ


4 травень 2018 - 11:58

Найчисленніша й найкраща в області


Нещодавно, 10 квітня, міський голова Кропивницького Андрій Райкович вручив голові ради Кропивницької міської організації ветеранів України Володимирові Зуєву з нагоди його 75-річчя іменний наручний годинник від очільника міста.
Привітавши керівника ветеранської організації із днем народження та врученням відзнаки, кореспондент «Вечірньої газети» скористався з нагоди розпитати в шанованого ветерана про нього самого та організацію, яку він очолює.
– Володимире Савелійовичу, ви вже два роки стоїте на чолі найбільшої ветеранської організації Кропивницького, а широкий неветеранський загал мало що про вас знає.
– Народився я 8 квітня 1943 року. Після закінчення в Керчі середньої школи вступив до Одеського зенітно-ракетного училища й закінчив його. У військах протиповітряної оборони СРСР прослужив 32 роки – від курсанта до генерала. Звільнившись 1992 року з армії, переїхав з родиною – дружиною, сином і донькою – в Україну. Оселилися ми ближче до рідного міста дружини – Одеси. У Кіровограді я працював начальником автобази обласної ради, керівником управління соціального захисту Ленінського району. А коли вік уже не давав мені можливості трудитися в органах влади, то мене вибрали до складу ради нашої міської ветеранської організації. Працював заступником, першим заступником, а два роки тому мене обрали головою нинішньої Кропивницької міської організації ветеранів України.
– Певно, нелегка це робота.
– Громадська діяльність мені до душі, адже спочатку служив, а згодом і працював з різними людьми, знаходив з ними спільну мову. Апарат нашої організації невеликий – усього троє осіб разом зі мною і заступником, а до ради організації – громадського виборного органу – входить 41 ветеран. Збираємося в нашому приміщенні, наданому міською радою, вирішуємо поточні питання. Поки корисні, поки до нас ідуть люди, намагаємося допомогти чим тільки можемо. Заради цього тісно співпрацюємо і з міською радою, і з міським головою, і з його заступниками, практично з усіма керівниками управлінь і відділів – медицини, освіти, транспорту тощо. Так само підтримуємо зв’язок з районними в місті Кропивницькому радами та Новенською селищною радою. Беремо участь у роботі сесій, виконкомів, нарадах у місті, районах і селищі Новому. Адже не всі члени нашої ветеранської організації можуть правильно оформити й подати ті чи інші документи. Усю інформацію, яку отримуємо від членів організації, доносимо «нагору». Просимо допомоги для людей. Як правило, в ній нам не відмовляють.
– Торік п’ятого березня Кропивницька міська організація ветеранів України відзначила 30-річчя. Зараз ви готуєтеся до відзначення ще однієї дати – 30-річчя одного з ваших хорів – «Ветеран»…
– Так, саме стільки років йому виповниться у травні. Зараз готуємося до святкування, вирішили відзначити цю дату восьмого червня. Уже готові і сценарій, і програма, є й рішення міськвиконкому про нагородження хористів, а їх у «Ветерані» 45. Слід відзначити, що цей наш хор, як і два інших – «Діти війни» й «Патріот», – радо виступає перед різною аудиторією як у Кропивницькому (лікарняні заклади, школи тощо), так і в області.
– А в чому полягає діяльність однойменного з хором клубу організації?
– На засідання клубу «Ветеран» ім. Н. Крижановського, які проходять у приміщенні міської ради, запрошуємо керівників міста та районів, а також міських та районних управлінь і відділів. Крім цього, наша організація має угоду з міським головою Кропивницького Андрієм Райковичем щодо співпраці. Усі питання наших членів систематизуємо й доносимо до посадовців. А вони стосуються і медицини, і ліків, і транспорту, і матеріальної допомоги тощо. Клуб організовує і проводить засідання й дозвілля ветеранів.
Також тісно співпрацюємо з управліннями соціального захисту населення та їх територіальними центрами, об’єднаним управлінням Пенсійного Фонду України в області, з Товариством Червоного Хреста України, спонсорами, меценатами, благодійними організаціями і релігійними конфесіями, іншими ветеранськими організаціями міста й області.
– Хто є членами міського осередку організації ветеранів України та скільки їх?
– Міська організація ветеранів України, за оцінкою обласної ради ветеранів України, є найкращою на Кіровоградщині. У нас на обліку – 34 522 ветерани: учасники Другої світової війни і бойових дій на території інших держав, учасники АТО, ветерани праці, діти війни, військової служби і силових структур та люди похилого віку. Вони об’єднані у 127 первинних організацій при квартальних комітетах, підприємствах, організаціях і закладах. Це, наприклад, осередки на підприємствах «Ельворті», «Радій», у льотній академії Національного авіаційного університету, ЦДПУ ім. В. Винниченка, ЦНТУ та інші.
Варто відзначити первинні організації, які стали переможцями конкурсу-огляду з нагоди 30-річчя створення нашої міської організації ветеранів України і Дня ветерана. Це – первинні організації ветеранів льотної академії Національного авіаційного університету (голова – Валерій Куліш), заводу «Ельворті» (голова – Алла Пушкаренко), шахти «Інгульська» (голова – Борис Шуміхін), квартальних комітетів № 4, 14, 15 Подільського району (голови – Любов Балашова, Надія Салова і Валентина Трубчанінова), квартальних комітетів № 14 і 21 Фортечного району (голови – Алла Лупаренко і Людмила Сорокіна).
– Добре, що літнім людям є куди прийти по пораду й допомогу. До речі, а де саме шукати ваш осідок тим, хто зацікавиться ветеранською організацією, яку ви очолюєте, та за яким номером до неї телефонувати?
– У нашому приміщенні є тексти багатьох законів, методичні посібники. Те, що самі знаємо, самі й роз’яснюємо, якщо не знаємо, то йдемо до відповідних спеціалістів. Здебільшого усі звернення членів організації намагаємося задовольнити. А якщо не можемо цього зробити, то пояснюємо чому.
У приміщенні організації є все необхідне для повноцінної роботи як апарату й ради, так і для прийому членів організації. А у фойє розміщено читальний зал з підшивками періодичних видань, встановлено три стенди зі змінною наочною агітацією, є символи держави, фотоальбоми первинок. В одній з трьох наших кімнат діє методичний кабінет з посібниками для активу та іншими необхідними матеріалами. Тож завжди раді бачити наших членів у приміщенні міського осередку організації ветеранів України. А знаходиться він у будівлі № 40 на вулиці Єгорова (кімнати 305, 306 і 307). Зателефонувати в організацію можна за номером телефона 24-03-45 (телефон номер 24-32-97 працює в режимі факсу).
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.31973 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua