МЕНЮ


14 квiтень 2017 - 08:09
Найкращі проекти обере громада

На конкурс, оголошений міськрадою, надійшло 96 проектів, найкращі з яких можна буде реалізувати в Кропивницькому за рахунок громадського бюджету. Ідеї різноманітні – від запровадження енергоефективних заходів (утеплення закладів бюджетної сфери, встановлення пластикових вікон, реалізація енергоаудиту споруд тощо) до благоустрою, озеленення територій, розвитку в місті спортивної інфраструктури, поліпшення дозвілля містян, а також облаштування територій для вигулу домашніх собак тощо.
За словами начальника управління економіки міської ради Андрія Паливоди, голосування за ці проекти розпочнеться найближчим часом:
– На минулому тижні завершилось прийняття проектів. Зараз від усіх профільних управлінь надходять заперечення чи погодження щодо того чи іншого проекту. Але окрім того, що буде підбито остаточні підсумки, нам потрібно, відповідно до положення про громадський бюджет, відхилені проекти спрямувати на профільні депутатські комісії для остаточного прийняття рішення: чи мають ці проекти право на реалізацію? До кінця квітня слід узагальнити всю інформацію. Частину проектів (близько десяти з 96) відразу відхилили, бо вони недосконалі, їх потрібно доопрацювати, щоб, коли влітку стартуватиме набір проектів на реалізацію громадського бюджету в 2018 році, їх долучити. А за цей час треба провести інформаційну кампанію.
Зазначу, що немає жодного незадоволеного автора проекту. Ми з усіма плідно працюємо, деяких запрошували на засідання комісії, де вони могли висловитися. Зокрема, є такий резонансний проект – створення реабілітаційного центру для учасників бойових дій у селищі Новому. Автор ознайомив депутатів міської ради із своїм проектом, але зрозумів, що тих коштів, які виділятимуться з громадського бюджету, не вистачить навіть на десяту частину проекту. Автору було запропоновано розгорнути повноцінну інформаційну кампанію, бо, як виявилось, навіть більшість депутатів не знає про цю проблему. Варто створити відповідний сайт, протягом року проводити різноманітні акції, що допоможе сформувати думку громадськості, знайти спонсорів тощо.
Частина проектів – заміна вікон-дверей у школах – відхилена відповідно до положення про громадський бюджет. Адже для таких робіт є інші міські програми, і вони повною мірою запроваджуються. Управління економіки зараз працює над програмою енергоефективності в усіх комунальних закладах міста.
Подано багато проектів, які стосуються всієї громади. Їх однозначно потрібно втілити в життя. Є креативні – облаштування місць для вигулу собак. Цікаві проекти естетичного спрямування, створення спортивно-фізкультурних центрів у різних мікрорайонах обласного центру тощо.
Усі проекти буде оприлюднено на сайті міської ради, десять днів триватиме голосування, яке дозволить відібрати найкращі пропозиції містян для реалізації їх у нинішньому році. Остаточні підсумки буде підбито наприкінці травня – початку червня.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.57691 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua