МЕНЮ


20 лютий 2015 - 14:27

Найкраще продаються однокімнатні


Уже впродовж багатьох років ціни на житло в нашій країні вимірюють у валюті США. Як же поводиться ринок нерухомості тепер, коли курс гривні відносно долара досяг небувало низької позначки (учора, коли готувався цей матеріал, на чорному ринку долар продавався за 27 гривень)? Це запитання “Вечірка” поставила відомому в Кіровограді спеціалісту у сфері ріелторських послуг Віктору Делюрману. Ось що він розповів:

– Закони ринку нерухомості такі, що ціни на ньому змінюються не так стрімко, як ті ж курси валют. І при серйозному знеціненні гривні, яке спостерігається упродовж останніх декількох місяців, не відбулося різкого зниження цін на нерухомість в доларах, якого можна було б очікувати. Продавці хочуть отримати за свої об’єкти ту ж кількість американської валюти, яку можна було узяти за них раніше, до значного подорожчання долара відносно гривні. Покупці не погоджуються із таким принципом ціноутворення в сфері операцій з нерухомістю: мовляв, до чого тут американський долар, якщо майже всі платежі в Україні здійснюються в національній валюті – гривні? Тобто виникає конфлікт між продавцем і покупцем. До укладення угод доходить у тих випадках, якщо сторони погоджуються на компромісні ціни. Звісно, найшвидше продасть нерухомість той, хто встановить найнижчу з-поміж подібних пропозицій ціну. Хоча і тепер декому вдається продати житло чи землю по тій ціні в доларах, яка склалася була кілька місяців тому.

Теперішня ситуація на валютному ринку дозволяє заробити на елементарному перепродажу об’єктів нерухомості. Наприклад, зараз можна продати двокімнатну квартиру і за виручені долари через кілька місяців купити трикімнатну. Ясна річ, це буде можливим, якщо збережуться теперішні тенденції до падіння курсу гривні відносно долара. Звісно, можна й не отримати бажаного прибутку, адже хтозна, як поведеться гривня уже завтра. Щоправда, надії на те, що гривня найближчим часом суттєво зміцнить свої позиції, майже немає. І це пояснюється станом економіки нашої країни, з яким дуже тісно пов’язаний стан ринку нерухомості. Уже упродовж декількох років, відтоді, як кредитування стало недоступним для більшості суб’єктів економіки України, вітчизняний ринок нерухомості перебуває у тяжкому стані.

Нині багато хто з імовірних учасників ринку нерухомості просто чекає кращих часів, відкладає купівлю чи продаж нерухомості на майбутнє. Зважуються на такі операції в основному ті, кого до цього підштовхують крайні обставини (наприклад, потреба в переїзді до іншого населеного пункту). Найкраще з-поміж різних об’єктів нерухомості продаються тепер такі, які коштують мінімум грошей, тобто однокімнатні квартири. Щоправда, таке житло в усі часи користувалося найбільшим попитом. Це спричинено і відносно невеликою його кількістю.

У Кіровограді тепер однокімнатна квартира в так званому спальному масиві коштує від 18 до 21 тисячі доларів. У центральній частині міста аналогічне житло цінується вище. Наприклад, недавно через наше агентство продалася квартира у чотирнадцятиповерховому будинку на вулиці Острівській за суму, еквівалентну 24 тисячам доларів. Півроку тому за неї дали б на п’ять – десять відсотків більше.

Записав Віктор ІВАНЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3727 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua