МЕНЮ


8 лютий 2019 - 09:51

Накреслено стратегічний план


Прийняття галузевих програм соціально-економічного розвитку міста на нинішній рік – це основний підсумок роботи депутатів міської ради, які 31 січня зібрались на перше пленарне засідання 14-ї сесії міської ради Кропивницького сьомого скликання.

«Вечірня газета» вже писала у попередньому номері про те, як представники громади відстояли своє право звертатись до депутатів із скаргами і пропозиціями на початку сесійних засідань.

Проблеми потребують вирішення

Депутатських запитів було хоч і небагато, але вони відображали ті проблеми, з якими зіткнулись містяни на початку року. Так, Олег Краснокутський звернув увагу присутніх, що у притулок для дітей, який у 1996 році створювала міська рада, але з ряду причин згодом передала в підпорядкування обласних структур, тепер відмовляються брати неповнолітніх мешканців Кропивницького. А от Олександр Цертій виніс на розгляд колег проблему незадовільної роботи ТОВ «Екостайл», яке є монополістом з вивезення твердих побутових відходів. Він зазначив, що у січні підприємство кілька тижнів не вивозило сміття з приватного сектору, пояснюючи це складними погодними умовами. Потерпають і мешканці багатоповерхівок: товариство систематично порушує укладені договори з ОСББ, ЖЕО і житлово-будівельними кооперативами. Депутати підтримали запропонований проект рішення, в якому доручалось головному управлінню ЖКГ і департаменту економіки міськради негайно розпочати пошук компаній, які можуть надавати альтернативні послуги з вивезення сміття, та вивчити можливість створення комунального підприємства. Департамент економіки має взяти на контроль питання автоматичного повернення товариством «Екостайл» коштів за послуги, які не були надані юридичним і фізичним особам або були надані не в повному обсязі та неналежної якості.

Будуть дороги

Розпочавши розгляд галузевих програм, депутати внесли зміни до «Програми розвитку дорожнього господарства та безпеки руху в місті Кропивницькому на 2017 – 2021 роки», яка передбачає у цьому році фінансування капітального ремонту з виготовленням проектно-кошторисної документації для міських доріг на 33, 7 мільйона гривень та 3,8 мільйона гривень – для тротуарів. Ще 17,8 мільйона гривень планується використати на поточний ремонт доріг і тротуарів. Серед об’єктів транспортної інфраструктури, на яких буде виконано планові ремонти, необхідно відзначити завершення реконструкції шляхопроводу по провулку Об’їзному (7,3 мільйона гривень), капітальні ремонти автодорожнього мосту на вулиці Кропивницького (два мільйони гривень), дороги по проспекту Інженерів (300 тисяч гривень), мосту на вулиці Київській (200 тисяч гривень).

На реалізацію інвестиційних проектів у 2019 році передбачається витратити 12,9 мільйона гривень. Серед об’єктів, куди будуть спрямовані кошти, – вулиці Верхня Пермська, Преображенська (від вулиці Тарковського до площі Богдана Хмельницького), Верхня Прирічна, Луганська, Рівненська (від вулиці Соборної до провулку Миргородського), Габдрахманова (від вулиці Вокзальної до вулиці Юрія Бутусова), Приміська (від провулку Кар’єрного до греблі річки Сугоклеї) та провулки Середній (від вулиці Генерала Родимцева до вулиці Кримської), Миргородський та Плетений.

Також внесено зміни до інших програм житлово-комунального блоку – утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста й розвитку та збереження зелених насаджень на 2018 – 2021 роки та ін.

Зберігаються пільги

Згідно з «Програмою розвитку міського пасажирського транспорту та зв’язку у м. Кропивницькому на 2018 – 2020 роки», на пеpевезення пільгових категоpій у гpомадському тpанспоpті виділять 69 мільйонів гpивень.

За словами заступника міського голови Олександpа Веpгуна, на пільгове пеpевезення в маpшpутних таксі виділять 36,8 мільйона гpивень, 32,2 мільйона – на пеpевезення в комунальному тpанспоpті.

Кpім того, на утpимання соціального таксі виділять 530 тисяч гpивень.

Уперше у Кропивницькому депутати розглянули і затвердили «Програму розвитку ярмаркової діяльності та ліквідації торгівлі з рук у невстановлених місцях на 2019 – 2020 роки». Програма передбачає попередження випадків придбання на незаконних ринках неякісних та небезпечних для здоров’я людини продуктів харчування, особливо домашнього приготування. На її реалізацію виділять кошти із загального фонду міського бюджету – 252 тисячі гривень, у тому числі у 2019 році – 141,6 тисячі, у 2020 році – 110,4 тисячі гривень.

Також затверджено «Програму капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення міста Кропивницького на 2019 – 2021 роки», «Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2019 – 2021 роки» та інші.

– Прийнявши галузеві програми, ми сформували стратегічний курс Кропивницького на нинішній рік, – наголосив міський голова Андрій Райкович. – Зокрема, ми запланували кошти на додаткові тролейбуси з автономним ходом. Передбачили завершення реконструкції важливих об’єктів транспортної інфраструктури. Цьогоріч має запрацювати зручний для містян сучасний центр надання адміністративних і соціальних послуг. Продовжимо ремонти приміщень закладів освіти, зокрема реалізовуватиметься програма реконструкції шкільних спортивних залів. Також депутати вирішили залишити у школах та садочках безкоштовне харчування для дітей учасників АТО, ООС та бойових дій. Далі все залежатиме від професійності і відповідальності виконавчих органів ради, комунальних підприємств, всіх, хто працює на розвиток міста. Будемо дотримуватись сформованої стратегії та розвивати наше місто.

У міського голови – два нових заступники

Одноголосно проголосували депутати і за призначення двох нових заступників міського голови – Олександра Вергуна та Андрія Паливоду.

До призначення заступником міського голови Андрій Паливода займав посаду директора департаменту – начальника управління економіки департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій, а Олександр Вергун – начальника управління розвитку транспорту та зв’язку міськради.

Є Статут територіальної громади

Завдяки наполегливій та цілеспрямованій роботі спеціальної робочої групи, до складу якої входили депутати міської ради, працівники виконавчих органів ради та громадськості, Кропивницький відтепер має Статут територіальної громади. В новій редакції статуту осучаснено та унормовано взаємовідносини міської влади і громади. Новий статут складається із семи розділів та додатка з положеннями, якими передбачаються: порядок проведення загальних зборів, громадських слухань і внесення місцевих ініціатив.

– Статут територіальної громади міста є запорукою підвищення прозорості Кропивницького, – зауважив секретар міської ради Андрій Табалов. – Це означає, наприклад, що з нашим містом комфортніше працюватиметься різноманітним фінансовим установам, які зможуть надавати кошти та преференції місту на його розвиток.

Андрій Табалов наголосив на тому, що Статут територіальної громади – це серйозний змістовний документ, який треба читати, вивчати, але пересічні громадяни самостійно не ознайомляться з такими документами, тому завдання депутатів та виконавчих органів міської ради – донести до містян основні його положення.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40953 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua