МЕНЮ


8 квiтень 2003 - 14:26

„НАМ НЕ ПОТРІБНІ — ЛІВІ, ПРАВІ, БІЛЬШІСТЬ, МЕНШІСТЬ. НАМ ПОТРІБЕН БЮДЖЕТ"


Про всі ці проблеми, як підкреслив у своєму виступі Юрій Ніколаєнко, він знає, тому для кваліфікованої відповіді на питання, що можуть виникнути, депутат запросив на зустріч начальника управління соціально-економічного розвитку міста Юрія Слоневського, директора комунального підприємства "Кіровоградводоканал" Валентину Єременко, заступника начальника міського відділу міліції Валерія Шевчука, керівника спеціалізованої інспекції Григорія Лук'янченка, начальника комунального відділу Кіровського райвиконкому Віктора Пережила, директора підприємства "Орбіта-транс-сервіс" Володимира Горбатенка, інших посадових осіб.

Чим довше тривала зустріч, тим більше лунало критики. Люди докоряли Юрію Ніколаєнку за неувагу до себе як виборців (депутата не було на окрузі майже сім місяців), за невиконання його передвиборчих обіцянок, за входження у ту групу депутатів, котра гальмує прийняття міського бюджету.

Заради справедливості треба сказати, що немало за той період, доки Юрій Ніколаєнко виїхав на тривалий час у своїх справах, було й зроблено. Це рутинна депутатська робота, про яку знають далеко не всі, і ті, кому конкретно допоміг Юрій Григорович, йому, безумовно, дуже вдячні. Але таке зараз життя, що проблеми виникають постійно, і для вирішення багатьох із них (так уже склалося) необхідне безпосереднє втручання депутата.

Журналістського переказу про зустріч, що відбулася минулої суботи, не буде. Говоритимуть її безпосередні учасники.

Ніколаєнко: — Минулого року, ви бачили, було виконано ямковий ремонт вулиці Московської. Але — складна зима, те, що по Московській іде постійний рух транспорту призвело до пошкодження асфальтного покриття. Ми вже домовилися з міськжитлокомунуправлінням (тут ось знаходиться начальник відділу Тетяна Науменко), що вулиця Московська буде внесена у перелік доріг для ремонту.

Сьогодні тут немає голови квартального комітету №17 Шишлова Володимира Володимировича, але він про цю історію знає. Біля останньої хати від поля, де розвертаються 150-і маршрутки, є водопровідні камери, які були затоплені. Там вийшла з ладу засувка і камери весь час заливало. Підтоплювалися і город, і хата. За моїм проханням міський водоканал відремонтував ці камери, поставив нову засувку і накрив колодязі люками. Зараз люків знову немає, засувка зірвана, камери повні води і садиба знову підтоплюється...

Обговорювали питання про те, щоб поставити по вулиці Московській пост ДАІ. Не виходить. Але тут ось присутній ваш дільничний інспектор, він буде проводити прийом, і якщо є питання по лінії міліції, звертайтесь до нього.

Запитання із залу: — А коли у вас прийом?

— Перша і третя середа — з 16.00 до 19.00, остання неділя з 12.00 до 14.00.

— Щось вас не видно, не чутно...

— Ви знаєте, я був у від'їзді. Як людина, я маю право поїхати до своєї дочки.

— Скільки ж вас не було?

— Я хочу вам сказати: депутат — це не собака, прив'язаний до будки. Депутат — це теж людина...

Репліка із залу: — Не треба до будки. Ви прив'язані до своїх виборців і повинні їх приймати.

Ніколаєнко: — Якщо ви хочете мене загнати в тупик... Якщо вас депутат Ніколаєнко не влаштовує, ви маєте право зібрати підписи і звернутися до міської ради чи міського голови з проханням про заміну депутата. Це ваша воля.

...Але я, як тільки приїхав, відразу включився у роботу. Я можу знову поїхати, але приїду обов'язково.

Репліка із залу: — А навіщо нам такий депутат: поїду-приїду... Коли була виборча кампанія, ви не так говорили...

Запитання із залу: — Ми зверталися до вас, щоб поставили світлофор. Сказали: не буде, немає грошей. А знак про обмеження швидкості можна поставити?!

Ніколаєнко: — Це питання було вже вирішене. У минулому році. За моїм депутатським запитом. Після того, як під колеса потрапив хлопчик, намалювали три пішохідні переходи і поставили знак обмеження швидкості — 50. Де цей знак? Там, де й дроти (зараз уже встановлено новий знак, — ред.).

Репліка із залу: — Треба припинити приймати метал. Позакривати всі прийомні пункти на Лелеківці.

Дільничний: — Учора ми склали протокол по одному приймальному пункту (провулок Севастопольський, 27). Буде кримінальна справа по цьому факту, передамо її до суду.

Репліка із залу: — У мене запитання до депутата. Ви от розповідали, що вулиці нам ремонтували. А як же їх ремонтували? Одні ями...

Ніколаєнко: — Ну навіщо ви таке кажете? Минулого року Московську ремонтували? Ремонтували. Більше двадцяти вулиць прогрейдерували.

Крики із залу: — Які це вулиці грейдерували?! Коли? Перед виборами?!

Пережило: — Кожного року, як тільки починається весна, я буквально нав'язую грейдер головам квартальних комітетів. Скільки треба днів, стільки він і працюватиме.

Репліка із залу: — Що ви тут розказуєте? Де ті грейдери їздили?

Пережило: — Якщо не вірите, кожному відзвітую — в який день, коли і скільки працювали. Мені нескладно зробити. Це було. Але ви чомусь не хочете бачити. Тут є голови квартальних комітетів. Спитайте їх.

Із залу: — От там, де квартальні комітети, там і дороги є! А інші вулиці?

Асріян Армо Авакович, голова квартального комітету №28: — На вулицях Радищева і Делегатській, по яких діти щодня ходять у школу, зараз хоч на човнах пливи...

Я недавно на цій посаді, але погляньте, скільки ось листів написав у різні інстанції. Нічого не вирішується. Чому? Тому що наші шановні депутати бюджет не приймають. Уже третій місяць. Куди не звертаюся — грошей немає. Як ми можемо вимагати, щоб прогрейдерували дороги, коли для цього і копійки немає?

Тому треба говорити про совість депутатів, які сидять у міській раді. Чому вони відвернулися від простих людей, котрі віддавали за них свої голоси?

Нам не потрібні — ліві, праві, більшість, меншість. Нам потрібен бюджет. Оцим старим людям. Хворим дітям...

Репліка із залу: — А чому немає бюджету до цих пір? Чому наш шановний депутат входить у ту більшість, яка не хоче його приймати?

Ніколаєнко: — Бюджет буде прийнятий. До його прийняття фінансування йде у розмірі минулорічних щомісячних видатків. Минулого року бюджет прийняли у кінці лютого, позаминулого — в середині березня...

Чому такий наголос робиться на бюджеті? Ніхто не забороняє міському голові й міськвиконкому і сьогодні фінансувати ті програми, які є.

Слоневський: — Це не зовсім так. Я хочу уточнити, щоб усім було зрозуміло. Згідно із законом, наш бюджет приймається через 20 днів після прийняття Державного: через 10 днів — обласний, через 10 — міський.

Що означає неприйняття бюджету? Заборонено у нинішній ситуації фінансувати капітальні видатки: будівництво, ремонт доріг, реконструкцію і т.д.

Запитання до депутата: — Ви коли балотувалися у нас, обіцяли, що допоможете пустити свердловини. Казали, що вони почнуть працювати влітку і Лелеківка завжди буде з водою.

Ніколаєнко: — Так вони працюють! П'ять свердловин запущені в роботу.

— Як же вони працюють, коли ми тижнями сидимо без води?

— Коли я вам пообіцяв, усі п'ять свердловин працювали. Чому зараз немає води, роз'яснить директор водоканалу.

Єременко: — Два попередні тижні у вас майже не було води. Вона давалася по годині, по півтори. Це пов'язано з тим, що водовід "Дніпро-Кіровоград" обмежив подачу води на місто і ми забрали її з Лелеківського водозабору (а він вам постачає воду) у центральну частину, на Новомиколаївку і на ті котельні, які розташовані у ра-йоні Новомиколаївки та Полтавської. Ми мусили це робити, аби не зірвати опалення.

Запитання із залу: — Із міського бюджету ви одержуєте якусь дотацію?

Єременко: — Ні. Останній раз одержували у листопаді двотисячного року. Всі кошти перерахували за електро-енергію і водоводу "Дніпро-Кіровоград". З міського бюджету нам платять установи освіти і медицини за своє споживання води.

— До сьогодні бюджет не затверджений. Учителі і лікарі не одержать зарплату. Відповідно, і вам не заплатять. Що ж ви будете робити?

Ніколаєнко: — Як тільки будуть враховані наші поправки, бюджет, я думаю, відразу ж буде прийнятий.

Запитання із залу: — Що ж це за поправки такі, через які він не затверджується?

Ніколаєнко: — Поправки за наказами виборців. Нас 50 депутатів по місту. До кожного звертаються люди з проханням і ми, у свою чергу, просимо включити в бюджет ці роботи.

Слоневський: — Давайте не кривити душею. Депутатське доручення, дане вам цими виборцями, я опрацював особисто. Як і інші депутатські доручення, дані виборцями всього міста. Маю таких доручень на загальну суму 67 мільйонів гривень на чотири роки. На 2003 рік враховані в бюджеті доручення на суму 14 мільйонів гривень.

То враховуються поправки депутатів чи ні? Враховуються.

Тепер щодо водоканалу. На нинішній рік у програмі розвитку житлово-комунального господарства спочатку було закладено 600 тисяч гривень. Після врахування пропозицій депутатів ця сума зросла до трьох мільйонів. Можна було б кошти вже використовувати. Але немає бюджету — немає й грошей...

Репліка із залу: — До директора водоканалу питання. Я з приводу якості води. Та, що зараз біжить, — брудна, іржава, смердюча. У вас що — фільтрів ніяких немає?

Єременко: — Немає. Фільтри стоять тільки на водоводі "Дніпро-Кіровоград". А ви споживаєте з Лелеківського водозабору. Ми розробили цілий комплекс заходів, передали їх до міськвиконкому, але ж ви бачите — нічого не приймається.

Ніколаєнко: — Валентина Вікторівна пообіцяла мені, що лелеківцям буде приділена увага, і проблеми, які тут є, вирішуватимуться.

Запитання із залу: — А коли вирішиться питання із кладкою через річку? Діти ходять по ній у школу. Ви бачили, в якому вона стані?

Пережило: — На сесії районної ради прийнято рішення про ремонт кладки. Але знову ж таки, все упирається у прийняття бюджету і виділення коштів.

Репліка із залу (до депутата Ніколаєнка): — Ви коли від'їжджали, передали повноваження помічнику, щоб він працював через депутата Віктора Ніколаєнка. Сказали, все буде нормально. Нічого не було нормального.

...Те, що ви допомогли бабусі дах зробити — добре. Допомогли чоловікові магазин відкрити — теж добре. Але магазини у нас ростуть, як гриби. А чому ж ви й досі не вирішили питання з аптекою, хоч і обіцяли? Ви погляньте, який у нас контингент. В основному, пенсіонери. І ми для того, щоб купити таблетки за 45 копійок, мусимо тратити гривню на дорогу.

Ніколаєнко: — Приміщення під аптеку вже готове. Однак для того, щоб вона працювала, необхідно виконати цілий ряд вимог. Потрібен працівник з відповідною освітою, ліцензія на право торгівлі медикаментами, слід встановити сигналізацію, холодильне обладнання та інше. Я цим питанням знову обов'язково займуся.

* * *

На зустрічі йшла також детальна розмова про транспортне обслуговування жителів Лелеківки, перспективи модернізації тут телефонного зв'язку, причину виникнення у мікрорайоні несанкціонованих сміттєзвалищ. Про це — у наступних публікаціях „Вечірньої газети", оскільки вмістити все в одному матеріалі — фізично неможливо.

Жінка, яка протягом зустрічі ставила Юрію Ніколаєнку досить уїдливі запитання, почала зачитувати звернення до присутніх з пропозицією проголосувати за відкликання цього депутата. У залі здійнявся ґвалт. Важко було щось розібрати, але деякі фрази із загального крику долітали: "Не треба його відкликати. Треба змусити, аби працював, а не їздив по америках", "Ви думаєте, інший прийде кращий?..", "Подякуйте чоловікові хоча б за те, що він зробив", "А де гроші брати на чергові вибори? Викинуть їх на вітер, а потім скажуть: "Оце могли б вам за ці гроші дорогу відремонтувати..."

На закінчення Юрій Ніколаєнко висловив подяку виборцям за участь у зустрічі з ним та запрошеними керівниками виконавчих органів міської ради. Сказав, що сприйняв критику на свою адресу. Наголосив на тому, що буде вживати всі можливі заходи для забезпечення належної життєдіяльності мікрорайону Лелеківка. А на час можливої тимчасової відсутності його окремі обов'язки, згідно з чинним законодавством, можуть виконувати довірені особи В.Балашов, К.Бербат та М.Іванченко за підтримки голів квартальних комітетів №№ 17, 28, 29.

Зараз водопостачання мікрорайону Лелеківка відновлено.

Ольга ПилипенкоДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43861 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua