МЕНЮ


24 сiчень 2020 - 11:37

Наша сила – в єдності: стартував сезон Літературних салонів-2020


Традиційний Літературний салон у Кропивницькому, присвячений Дню соборності України, відбувся у гімназії імені Тараса Шевченка. Цьогоріч учасниками творчої зустрічі стали учні шкіл обласного центру, керівники закладів освіти, вчителі, шанувальники українського слова.

Піднесений настрій у глядачів під час відкриття Літсалону створили учні музичної школи № 1 ім. Генріха Нейгауза. Естафету підхопили ліцеїсти «Сокола» з композицією «Наша сила – в єдності». У творчий світ Володимира Винниченка заглибилися учні школи «Вікторія-П» з композицією за мотивами новели «Момент», школярі гімназії імені Тараса Шевченка – з інсценізацією «Чорна Пантера і Білий Ведмідь» та вихованці Кущівської гімназії – з оригінальним прочитанням п’єси «Гріх».

З палким словом звернувся до юних учасників Літературного салону відомий кропивницький історик і краєзнавець Юрій Митрофаненко.

На ідеї соборності як єдиної можливої форми буття українства наголосили у своєму виступі «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг» учні НВО № 16. Про вагу єдності, її значущості в житті народу розказали учениці НВО №1 поезією Ігоря Козака «До Дня соборності». А учениця ЗОШ №4 Поліна Григорьєва присвятила рядки поезії Світлани Коцюби «Маленькі пухлі рученята» трагедії вже нашого часу. А завершили літературне свято учні наукового ліцею з композицією «Пам’ятник у вічність».

– Сьогодні ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти великої мети – побудови економічно і духовно багатої, вільної і демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки, – наголосила після завершення Літературного салону начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко. – Плекаймо все, що працює на ідею загальноукраїнської єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар нашої незалежності і державності.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36501 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua