МЕНЮ


19 травень 2017 - 11:12
Наступний крок – реалізація проектів з енергоефективності

Дванадцятого травня в Кропивницькому вже другий рік поспіль відбулася Всеукраїнська спеціалізована виставка «Енергоефективність. Енерго- збереження» за участі більше трьох десятків учасників з усієї країни.
Цього разу виставка проходила в Центральноукраїнському технічному університеті (ЦНТУ) в межах галузевої сесії «Енергоефективність. Енергозбереження» інвестиційного форуму «Час інвестицій (Time to invest)».
Серед учасників церемонії відкриття виставки були й міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов.
– Наше місто сьогодні до своїх традиційних ознак географічного, культурного, освітянського центру України додає іще одну ознаку – центру енергозбереження, – сказав очільник міста. – Приємно, що на наше запрошення взяти участь у цьому загальнодержавному заході відгукнулися провідні українські фірми, розробники прогресивних технологій, автори наукових досліджень у царині енергоефективності та енергозбереження. Без вас, без вашого наукового продукту ми не зможемо якісно відповісти на виклики часу, нам буде важко оновлювати, розбудовувати комунальне господарство.
На виставку та форум завітали кропивничани, які цікавляться енергоощадними технологіями і мають намір їх запроваджувати як у себе вдома, так і на виробництві та в комунальному господарстві. А подивитися в ЦНТУ було на що: відвідувачі, зокрема й представники підприємств, установ і організацій міста, побачили обладнання для енергоаудиту, утеплення будинків, сонячні електростанції, гелеосистеми, енергозберігальні вікна і двері, інфрачервоні електричні обігрівачі, енергоощадні світлодіодні світильники, котли на альтернативних видах палива, саме альтернативне паливо, модульні теплові пункти, теплові насоси і електротранспорт.
Обговоренню шляхів і напрямків досягнення енергоефективності та енергозбереження, використання енергоефективних та енергозберігальних технологій у житлово-комунальному господарстві, соціальній та бюджетній сферах міста, житлових будівлях Кропивницького було присвячено галузеву сесію «Енергоефективність. Енергозбереження» за участі доповідачів як з Кропивницького, так і з інших міст України.
– Шлях в Європу, яким нині йде Україна, вихід на європейські ринки товарів і послуг неодмінно пов’язаний із жорсткою конкуренцію. Щоб посісти вигідні позиції, ми маємо розвивати високі енергетичні технології, – зазначив у своєму вступному слові на галузевій сесії очільник Кропивницького. – Сьогодні ми спільно з ОДА, Кабміном генеруємо цікаві проекти, спільно їх впроваджуємо і захищаємо. Маємо всі передумови зробити Кропивницький передовим містом зі впровадження енергетичних новацій: у нас для цього є своє бачення таких процесів, є чудова наукова база – ЦНТУ.
Цьогорічний етап, на переконання міського голови повинен стати перехідним від теоретичних напрацювань у сфері енергоефективності до реальних кроків їх практичної реалізації.
– Коли ми говоримо про євроінтеграцію, то передусім маємо на увазі підвищення соціальних стандартів у країні, – зазначив секретар міської ради. – А щоб зробити рівень життя європейським, необхідно мати можливості заплатити за це. Віднайти необхідні фінансові резерви можна лише в результаті зниження собівартості товарів і послуг, зокрема й через запровадження програм енергоефективності і енергозбереження. Реальні кроки в цьому напрямку почали робити лише останніх два роки. Тож маємо високі очікування на практичні результати сьогоднішнього форуму…
Учасникам галузевої сесії про способи досягнення енергоощадності розповідали знані фахівці в даній царині й керівники підприємств зі значним досвідом виробництва енерготехнологій: регіональний представник проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації Ігор Галочка, заступник керівника програми ІQ energy Володимир Шимкін, генеральний директор ТОВ «ГЕРЦ Констрашн» Сергій Сокур, директор ТОВ «Юнікс-Лайт» Юрій Кочерженко, представники банківських установ міста та інші доповідачі.
Про вагомість Всеукраїнської виставки «Енергоефективність. Енергозбереження» і другого інвестиційного форуму «Час інвестицій (Time to invest)» учасникам щопонеділкової апаратної наради в міські раді Кропивницького розповів 15 травня її міський голова.
– Захід цей готувало міське управління економіки. Я щиро вдячний усьому колективові цього виконавчого органу, передусім його керівникові Андрієві Паливоді, Тетяні Тимченко, усім, хто гідно представив місто як організатора виставки і галузевої сесії, – зазначив Андрій Райкович. – Тридцять провідних фірм, підприємств, наукових бюро з різних міст України, велика кількість банків, які працюють у межах програми «Теплі кредити», керівники ОСББ… Нам необхідно навчитися на практиці використовувати додаткові фінанси, кредити, міжнародні гроші для реалізації заходів з енергоощадності. Тому наш наступний крок після таких форумів – практична робота і результати, втілені в реальні проекти.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.62436 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua