МЕНЮ


17 вересень 2021 - 13:02

Навчаться шити, готувати, майструвати і роботів програмувати
Понад 2,5 тисячі учнів девʼяти шкіл Кропивницького відтепер мають змогу проходити трудове навчання у міжшкільному ресурсному центрі № 1, який розпочав роботу на території НВО «Мрія» з першого вересня.

Це перший такий центр в області. Немає йому аналогів і в Україні. На його презентацію завітали міський голова Андрій Райкович, керівники провідних підприємств міста, депутати міської ради, педагоги та інші зацікавлені в тому, щоб діти зі шкільної парти орієнтувались у широкому спектрі робітничих професій, здобули трудові навички, які згодом знадобляться у житті.

Провела гостей класами ресурсного центру, ознайомила їх з роботою закладу начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко.– Тут учні 7 – 9 класів шкіл міста, які знаходяться у пішій доступності до даного закладу, навчаються, – розповіла Лариса Костенко. – У міжшкільному ресурсному центрі хлопці і дівчата без гендерного поділу мають змогу якісно навчатись у швейній, столярно-слюсарній, кулінарній, робототехнічній майстернях, де зібрано надсучасне обладнання як вітчизняного, так і імпортного виробництва. У планах – відкрити ще два аналогічних центри у місті, щоб всі наші школярі були охоплені відповідною освітою. А ще діти матимуть змогу професійно зоорієнтуватись, зрозуміти, яку професію обрати. Перед першим вересня ми зібрали батьків школярів, показали їм, де і в яких умовах їхні діти будуть навчатись, що викликало у них чимало позитивних емоцій. Хлопці й дівчата приходитимуть сюди раз на місяць і за чотири уроки виконуватимуть той чи інший проєкт в одній з майстерень: зможуть пошити виріб індивідуального дизайну, приготувати якусь кулінарну страву, виготовити виріб з дерева або програмуватимуть робота, який допомагатиме потім людям з особливими потребами. У минулому році було витрачено півтора мільйона гривень на капітальний ремонт приміщення, в нинішньому році ще 600 тисяч гривень пішли на виконання ряду додаткових доручень міського голови, і ось тепер цей заклад повноцінно працює. Тут суворо дотримуються техніки безпеки, працюють лаборанти, є спеціаліст з охорони праці. Діти проходять необхідні інструктажі. Наступний міжшкільний ресурсний центр ми плануємо відкрити на території НВО №16. Будуть залучені кошти державного бюджету на виконання програми «Спроможна школа для кращих результатів». Ми декілька років готували цей проєкт, виграли тендер, і тепер у нас є впевненість, що ці кошти надійдуть для його реалізації.Діти, які тут навчаються, вже вміють пошити постільну білизну, екоторби індивідуального дизайну, органайзери, виготовити підставки для мобільних телефонів, ложечки для меду та багато іншого. В майстерні робототехніки вже створили такого робота, який складає кубик Рубика за три хвилин. В подальшому планують створити робота, який допомагатиме людям з обмеженими можливостями. Для цього у дітей є 3D-принтери, конструктори «Лего» для конструювання роботів. Незабаром поставлять нові ноутбуки.

Учениці НВО «Мрія» Неллі, Арина та Лєра похвалилися, що вже навчилися готувати борщ з пампушками, пригощали ним хлопців-однокласників. Вони розповіли, як зручно працювати у такій майстерні: у кожного є комплект посуду – тож не треба чекати, коли вивільниться сковорідка чи каструля. Навчились користуватись різноманітними кухонними гаджетами. Красива форма також додає настрою.

Так само і в столярно-слюсарній майстерні панує робочий настрій. Вчителі розповіли, що вже встигли отримати від батьків учнів схвальні відгуки про виготовлені їхніми дітьми вироби. Вони навіть і не думали, що їхні чада зможуть виготовити таку гарну підставку чи поличку.

Добрий настрій був і у дівчат, які працювали у швейній майстерні. Крім того, що вони продемонстрували пошиті власноруч торбинки, косметички та різноманітні декоративні вироби, та ще й подарунок отримали від директора школи №32 Анни Ніжникової та директора приватного швейного підприємства Інни Чижик – набори тканин, ниток та швейного приладдя.

Задоволені побаченим і роботодавці. Так, всебічну технічну та методичну допомогу МРЦ №1 пообіцяли голова наглядових рад приватного акціонерного товариства «Ельворті Груп» та приватного акціонерного товариства «Гідросила Груп» Павло Штутман та завідувач кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності педагогічного університету ім. В.Винниченка професор Микола Садовий.

І насамкінець ініціатор проєкту створення міжшкільного ресурсного центру Андрій Райкович зазначив, що такі міжшкільні навчальні центри дуже важливі, адже, закінчивши середню школу, дитина буде вже профорієнтована. За такими МРЦ – майбутнє, і нині відкритий – не останній у нашому місті. А матеріально-технічна база ще доукомплектовуватиметься. Все це дасть можливість дітям здобувати знання та навички, які знадобляться їм у дорослому житті, і, цілком можливо, надихнуть на освоєння професії!

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39229 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua