МЕНЮ


19 серпень 2011 - 10:37

Не доніс на корупціонера – плати штраф


У новому законі їх розмежовано на суб’єкти, відповідальні за формування, розробку, реалізацію, координацію антикорупційної політики держави, суб’єкти, які здійснюють безпосереднє виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень, а також суб’єкти, які беруть участь у запобіганні, виявленні та припиненні корупційних правопорушень.

Відповідно до положень частини першої статті 3 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції", до суб’єктів, які здійснюють заходи щодо протидії корупції, віднесено Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, а також органи прокуратури України в межах повноважень, визначених Конституцією України та законами.

Визначення Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України суб’єктами протидії корупції, пов’язане із тим, що саме вони наділені конституційними повноваженнями щодо формування державної політики, визначення її основних напрямків та загальної стратегії розвитку.

Крім того, частиною третьою вказаної статті визначено, що координація і контроль за реалізацією заходів щодо запобігання та протидії корупції здійснюється Кабінетом Міністрів України, а формування державної антикорупційної політики, реалізація антикорупційної стратегії та координація діяльності центральних органів виконавчої влади з цих питань здійснюється спеціально уповноваженим органом з питань антикорупційної політики. Таким органом є Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики. До його основних завдань віднесено: розроблення і внесення Кабінетові Міністрів України пропозицій щодо визначення основних напрямів державної антикорупційної політики, забезпечення ефективної взаємодії в цій сфері центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань громадян тощо.

Відповідно до частини четвертої статті 3 нового закону, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, до основних завдань яких віднесено виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень, є спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ, податкової міліції, Служби безпеки, Збройних сил.

У встановлених законом випадках у вжитті заходів щодо припинення корупційних правопорушень також беруть участь уповноважені підрозділи органів державної влади, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування. Їхні завдання та повноваження є значно вужчими, ніж у спеціально уповноважених на це суб’єктів. Їх роль полягає насамперед у вжитті заходів щодо запобігання корупції та сприянні спеціально уповноваженим суб’єктам.

Важливо зазначити, що новий закон до суб’єктів запобігання та протидії корупції відносить і підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкованості та форми власності, їх посадових осіб, а також громадян та їх об’єднання за їх згодою.

Крім того, керівників органів державної влади та юридичних осіб у разі отримання ними інформації про корупційне правопорушення зобов’язано негайно повідомляти про це органам, спеціально уповноваженим розслідувати такі правопорушення. За невиконання цього обов’язку передбачено штраф від 50 до 125 неоподатквуваних мінімумів доходів громадян.

Ірина ПАРХОМЕНКО,
провідний спеціаліст Кіровоградського міського управління юстиціїДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35976 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua