МЕНЮ


22 листопад 2019 - 12:29

Не можеш платити за «комуналку» – оформляй субсидію


Де і як можна оформити субсидії на житлово-комунальні послуги, на пресконференції розповіли заступник начальника управління соціального захисту населення Фортечної районної у Кропивницькому ради Олена Костенко та начальник управління соціального захисту населення Подільської районної у Кропивницькому ради Володимир Стецюк.

За інформацією Олени Костенко, станом на перше жовтня цього року в управлінні соціального захисту Фортечної районної ради автоматично перерахували субсидії 12 923 домогосподарствам, яким було визначено право на отримання субсидії із першого травня 2019 року. Вже від 16 жовтня всі ці домогосподарства отримали кошти субсидії.

Із наближенням зими кількість звернень на отримання субсидій від кропивничан різко зросла. У жовтні 2019 року управління соціального захисту населення Фортечної районної ради отримало понад три тисячі заяв від домогосподарств. У листопаді люди продовжували звертатися: спеціалісти щодня розглядають близько 100 – 140 нових звернень про соціальну допомогу.

У 2019 році процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг значно спростилася.

– Людина може звернутись до управління соціального захисту населення особисто, для того щоб подати заяву та заповнити декларацію, або в електронній формі. У нас працюють додаткові столи для прийому громадян. Крім того, ми видаємо талони на конкретні день і час, – зазначила Олена Костенко. – Черг зараз немає. У селищі Новому працює уповноважена від управління особа, яка отримує декларації від домогосподарств.

За інформацією Володимира Стецюка, в управлінні соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради з призначенням субсидій теж проблем немає.

– У цьому місяці перерахунок пройшло близько 5300 домогосподарств. Більшість мешканців отримала субсидію в готівковій формі. З першого жовтня в управління надійшло близько 1,5 тисячі заяв на субсидію. Ведеться роз’яснювальна робота. Працюємо в плановому режимі, – підкреслив начальник управління.

Учасники пресконференції нагадали, які категорії громадян не мають права на отримання субсидії на загальних підставах: це власники домогосподарств, які мають квартири площею понад 120 квадратних метрів та будинки площею більше 200 квадратних метрів; члени домогосподарств, які придбали автомобіль, молодший п’яти років з дня реєстрації чи випуску; сім’ї, членам родини яких виповнилось 18 років і які не мають доходів або отримують середньомісячний дохід, менший за мінімальну зарплату, та не платять протягом трьох місяців єдиний соціальний внесок; громадяни, які не мають доходів, за інформацією ДФС і ПФУ, або мають доходи, які перевищують 10 відсотків від мінімальної заробітної плати; особи, що не сплачують ЕСВ з мінімальної заробітної плати; боржники перед виконавцями комунальних послуг. Отримати субсидію не можна за наявності боргу по оплаті послуг ЖКГ понад 340 грн . Їх необхідно погасити, зробити реструктуризацію або оскаржити в судовому порядку. Також буде відмовлено особам, які понад три місяці не сплачують аліменти; членам домогосподарств, які протягом року здійснили одноразову покупку вартістю понад 50 тисяч гривень; орендодавцям, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду; індивідуальним забудовникам, що не здали будинок в експлуатацію, але при цьому в них підключені комунальні послуги, газ, вода, світло.

Категоричну відмову в призначенні субсидії сьогодні мають лише власники великих за площею квартир і приватних будинків та затяті неплатники аліментів. Решта може звернутися до створеної комісії з питань призначення субсидій і пояснити власну ситуацію та підтвердити свою позицію документами. Розглянувши конкретний випадок, члени комісії визначають, надати субсидію чи відмовити. Тобто кожна заява конкретної родини розглядається в індивідуальному порядку.

– Якщо людина перебуває у складних життєвих обставинах, їй обов’язково необхідно звернутися до комісії по державну допомогу у вигляді субсидії, – зауважила Олена Костенко.

– Коли ж у людини змінились обставини, які впливають на нарахування субсидії, їй теж необхідно звернутися до управлінь соціального захисту для оновлення даних, – наголосив Володимир Стецюк. – Інакше субсидія може бути призупинена на певний термін, а потім і зовсім відмінена. Якщо ж сім’я продовжуватиме користуватися коштами субсидії без права на її отримання, гроші обов’язково доведеться повертати.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39846 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua