МЕНЮ


25 травень 2020 - 16:06

Небезпечні комахи


Навряд чи є людина, яку жодного разу кусала комаха. Реакція організму на це вплив залежить від двох факторів. По-перше, від виду комахи, адже серед них зустрічаються й отруйні різновиди. По-друге, від індивідуальних реакцій організму. Деякі люди легко переносять укуси, а для інших вони можуть бути смертельно небезпечними.

Численні види комах, що можуть укусити людину, можна поділити на три великі групи: отруйні комахи, кровоссальні літаючі та нелітаючі комахи.

Отруйні комахи. Це – оси, бджоли, мурахи та ін. При укусі ці комахи вприскують в рану отруту. Причому властивості отрути в різних різновидів комах відрізняються. У більшості випадків комахи цієї групи не нападають на людей просто так, укус, як правило, є захисною реакцією на зовнішню дію.

Кровоссальні літаючі комахи. До цієї групи відносять комарів, ґедзів, деякі різновиди мух тощо. Ця група комах кусає людей і тварин з певною метою: для розмноження їм потрібна кров, тому вони нападають на теплокровних істот.

Нелітаючі комахи-паразити. До даної групи відносять бліх, вошей, клопів.

У наших широтах найбільш небезпечними є укуси отруйних перетинчастокрилих комах і мурах. Незважаючи на те, що такі комахи жалять тільки для самооборони, від їхніх укусів страждають багато людей. Згідно зі статистикою, від укусів ос або бджіл гине більше людей, ніж від укусів змій. Різні види комах отруту вводять різними способами. Так, оси і бджоли використовують жало, а мурахи кусають щелепами, вприскуючи отруту. Небезпека таких укусів полягає в розвитку алергічних реакцій на компоненти отрути. Укуси кровосисних комах самі по собі є безпечними, хоча вони здатні завдати відчутного дискомфорту. Небезпека укусів полягає в тому, що комахи можуть бути переносниками доволі небезпечних інфекцій.

Комарі різних видів сприяють поширенню малярії, лихоманки Денге, жовтої лихоманки. Укуси кліщів можуть призвести до зараження енцефалітом, хворобою Лайма, плямистої лихоманки скелястих гір, а пузатий кліщ є причиною розвитку зернової корости. Найчастіше при укусі комахи виникають симптоми: біль, набряк і припухлість, почервоніння, свербіж.

Алергія на укуси комах – це поширене явище. На щастя, в більшості випадків ці реакції помірно виражені. У місці укусу утворюється значна припухлість, виникає біль, можливий висип, свербіж, підвищення температури в місці укусу комахи.

Набагато рідше зустрічається гостра алергічна реакція. Її ознаки такі:
- набряк обличчя та гортані; утруднене дихання, викликане набряком; тривожність, нервозність; тахікардія;
- висипання по всьому тілу, причому висип дуже яскравий та сверблячий;
- запаморочення та різке зниження артеріального тиску; можливий розвиток анафілактичного шоку, непритомність і навіть смерть.

Лікування укусів, завданих перетинчастокрилими

Якщо комаха вкусила в кисть руки, то потрібно одразу ж зняти прикраси з пальців. Після цього, якщо укусили бджола або шершень, необхідно відразу ж акуратно витягти жало з ранки. Ранку слід продезінфікувати, протерши місце укусу будь-яким антисептиком. Для зняття набряку можна прикласти лід або щось холодне. Якщо є прояви помірної алергічної реакції, то слід прийняти антигістамінний препарат.

При гострій алергії необхідно прийняти антигістамінний засіб і терміново викликати швидку допомогу, оскільки можливий анафілактичний шок.

Лікування укусів кровосисних комах

Здебільшого укуси комарів та мух не завдають серйозної шкоди здоров’ю. Однак якщо це численні укуси, то вони можуть заподіяти серйозного дискомфорту. Алергічні реакції на укуси цих комах проявляються набагато рідше, але вони не виключені. Необхідно обробити місця укусів перекисом водню або іншим дезінфікуючим засобом.

Намагайтесь не допустити розчісування ранки, бо це ускладнить загоєння. При появі ознак алергічних реакцій слід прийняти антигістамінний препарат. При появі сильної припухлості, вираженому болю, підвищенні температури необхідно звернутись у медичний заклад.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39334 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua