МЕНЮ


8 травень 2018 - 09:39

Небезпека теплового удару


У деяких людей високий температурний режим може стати причиною теплового удару.
Тепловий удар виникає через сильне перегрівання організму, коли прискорюється теплоутворення з одночасним зниженням або уповільненням тепловіддачі в організмі. Тепловий удар може відбутися не тільки на пляжі в жарку погоду, але і в лазні чи сауні, при роботі в жарких приміщеннях, в автомобілі.
Перегрів гірше переносять літні люди, бо природна терморегуляція організму в них уже слабка, та діти, бо вона в них іще недосконала. У групі ризику також перебувають ті, хто страждає на хронічні захворювання — гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, а також люди з надмірною вагою.

Ознаки теплового удару
Ознаками теплового удару є почервоніння шкіри, задишка, слабкість, нудота, блювота, запаморочення, потемніння в очах, зорові галюцинації (миготіння перед очима, відчуття руху сторонніх предметів, мурашки перед очима), частий і слабкий пульс, гарячіша й сухіша за звичну шкіра, м'язові спазми і біль, прискорене дихання, порушення або повна відсутність сну.
У важких випадках трапляються галюцинації, судоми, мимовільне сечовипускання і дефекація, непритомність.

Допомога при тепловому ударі
При перших ознаках теплового удару слід викликати лікаря. До його приїзду основне завдання — забезпечити охолодження організму. Якщо потерпілий відчуває нудоту, слабкість, то йому слід лягти на спину в прохолодному місці. Однак при блювоті треба лежати так, щоб не захлинутися блювотною масою.
Поради тим, хто доглядає за людиною, що зазнала теплового удару: прикладіть їй на лоб і під потилицю холодні компреси, забезпечте приплив свіжого повітря, за можливості обливайте тіло прохолодною (18–20° C) водою. Потерпілому можна навіть прийняти прохолодну ванну, а якщо свідомість затуманена, то слід вдихати пари нашатирного спирту.

Профілактика теплового удару
Уникайте фізичної активності в занадто спекотні дні і в години активного сонця — від 11:00 до 16:00. Захищайтеся від сонця, надівши головний убір, або використовуйте парасольку. Носіть одяг світлих тонів з добре провітрюваних, натуральних тканин (бавовна, льон). Не перебувайте на сонці в період його підвищеної активності. Пийте велику кількість рідини (1,5–2 л на день), добре втамовують спрагу морс, квас і особливо гарячий чай.
Відчиняйте вікна, використовуйте вентилятори та кондиціонери для підтримки постійної циркуляції повітря в закритих приміщеннях. Уникайте переїдання. Не рекомендовано вживати алкоголь.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області8 травень 2018 - 13:09
Мария (вст)

У меня очень сильная была аллергия на солнце. Перед поездкой в Египет мой доктор прописал мне пробиотики Бiолакт. Курс пила 10 дней , мне очень помог. Говорят от теплового удара тоже помогает

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 1.1842 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua