МЕНЮ


14 червень 2014 - 13:42

Небезпека ураження електрострумом!


Шановні батьки!

Адміністрація ПАТ "Кіровоградобленерго" звертається до вас з проханням провести відповідну роз’яснювальну роботу з дітьми та довести до їх відома інформацію про небезпеку необережного поводження з електрострумом.

Зокрема, обмежте доступ дітей до трансформаторних підстанцій, ліній електропередачі, роз’ясніть правила користування електроприладами.

Причиною трагедій також є ганебні випадки, коли діти займаються крадіжками кольорових металів. Наслідок – ураження електрострумом, сильні, а часом і не сумісні з життям опіки та травми.

Оскільки від лиха не застрахований ніхто, ми в черговий раз попереджаємо, що електрообладнання може становити реальну загрозу життю громадян.

Аби запобігти біді, нагадуємо:
– не торкайтеся дротів, які провисли або знаходяться на землі (смертельно небезпечними є також наближення до них на відстань, ближчу, ніж 10 метрів);
– не піднімайтеся на дахи споруд, не вилазьте на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії, не намагайтеся з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій, не робіть спроб самостійно ремонтувати обриви дротів;
– не дозволяйте дітям гратися під повітряними лініями та поблизу електрообладнання, роз’яснюйте їм небезпеку такої поведінки.

Якщо ж нещасного випадку не вдалося уникнути, намагайтеся якнайшвидше звільнити потерпілого від дії струму. Перш за все, слід відімкнути обладнання, до якого торкається людина. Це можна зробити як з допомогою вимикача чи рубильника, так і перерубавши дріт сокирою чи лопатою із сухим дерев’яним держаком. Інший варіант – відтягти потерпілого з небезпечної зони з допомогою сухої мотузки, палиці, дошки тощо. У випадку відсутності згаданих предметів людину можна витягати за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), наприклад, за поли піджака чи куртки, уникаючи при цьому контактів з металевими елементами одягу та відкритими ділянками тіла потерпілого.

Ви помітили обірвані дроти? Організуйте охорону місця пошкодження та негайно повідомте про це чергового диспетчера району електричних мереж!

Адміністрація ПАТ "Кіровоградобленерго"Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39621 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua