МЕНЮ


22 листопад 2021 - 08:13

Небезпека від відкритих каналізаційних люків


У сучасному світі небезпека чатує на людину звідусіль, а блага цивілізації інколи можуть і завдати шкоди. Як, приміром, відкриті каналізаційні люки.

У таких випадках постраждалі звинувачують комунальників, закликаючи їх навести лад у своєму господарстві. Ті ж дорікають мисливцям за металом, які активно здають їх на брухт.

За статистикою, в Україні від падіння у відкриті каналізаційні люки люди потерпають майже щомісяця. Найбільше потрапляють до такої пастки діти, результатом чого є тяжкі травми, а інколи й загибель дитини.

Рятувальники попереджають, що небезпечні не лише відкриті люки, а й каналізаційні отвори з незакріпленими кришками, які, перевертаючись, також можуть стати причиною травмування або загибелі людини.

Що робити при падінні в каналізаційний отвір

Потрапивши до такої пастки, слід озирнутися, адже в багатьох таких колодязях є металеві сходи, якими можна вибратися нагору.

Якщо ви не отримали серйозних травм та можете вибратися нагору самостійно, то радимо зробити це якнайшвидше, адже часто в каналізації накопичується отруйний газ.

Якщо немає можливості самостійно вибратися, то намагайтеся будь-яким чином привернути до себе увагу: голосно кричіть, стукайте по трубах. Спробуйте повідомити про себе за допомогою мобільного телефона, набравши номер служби порятунку 101.

Якщо вам пощастило вибратися з такої екстреної ситуації, то не полишайте справу напризволяще: у вас є право звернутися до суду для компенсації від організації, що відповідає за цей конкретний люк.

Аби уникнути таких прикрих випадків, радимо дотримуватися простих правил

З настанням сутінок намагайтеся триматися освітлених ділянок вулиць, уважно дивіться під ноги, користуйтеся кишеньковим ліхтариком. Прямуючи темними вулицями, намагайтеся сконцентруватися, не відволікайтеся на прослуховування музики та розмови по мобільному телефону.

Оминайте місця, де лунають звуки дзюркотіння води з-під землі та виходить пара, відчувається легка вібрація ґрунту під ногами, видно калюжі з коловоротами посередині, просідання асфальту тощо. Ці ознаки можуть вказувати на прорив водопровідних або теплових труб.

У разі виявлення таких місць слід, за можливості, позначити небезпечні ділянки підручними засобами, наприклад гіллям, та повідомити про це комунальні служби.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3683 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua