МЕНЮ


18 листопад 2016 - 13:45

Невдовзі матимемо гемодіалізний центр


Міський голова Андрій Райкович та директор представництва німецької фірми Fresenius Medical Care в Україні Володимир Подворний підписали меморандум про створення міського гемодіалізного центру.
У центрі заплановано спочатку створити десять місць для проходження гемодіалізу, а згодом збільшити їх до двадцяти. Компанія Fresenius Medical Care надасть місту апаратуру безкоштовно, так само безоплатно навчить медперсонал працювати на ній та обслуговуватиме медичну техніку (інвестиції компанії складуть дев’ять мільйонів гривень). Витратні ж матеріали, які потрібні для функціонування гемодіалізного центру, закуповуватимуть коштом міського бюджету.
Нині в Кропивницькому – 113 хворих на ниркову недостатність. Гемодіаліз не проходять 65 із них. За попередніми розрахунками, на утримання гемодіалізного центру протягом року необхідно близько 15 мільйонів гривень. Ці кошти міська влада планує залучати з державного бюджету, для чого розроблено спеціальну цільову програму.
– Я зроблю все необхідне, щоби якнайшвидше можна було монтувати обладнання і, найголовніше, – надавати людям необхідну допомогу, – зазначив міський голова Андрій Райкович.
– Переконаний, що міська рада зробить усе можливе, щоб такий центр уже невдовзі розпочав свою роботу, – сказав секретар міської ради Андрій Табалов. – Це надзвичайно важливий і давно очікуваний проект.
Начальник міського управління охорони здоров’я Оксани Макарук повідомила, що сучасний гемодіалізний центр заплановано відкрити в гінекологічному корпусі пологового будинку № 2 ім. Святої Анни.
– Маю надію, що оптимізація акушерської служби в результаті об’єднання двох пологових будинків усе ж відбудеться і депутати підтримають таке рішення, – повідомила посадовиця. – Але в будь-якому випадку ми перетворимо один корпус пологового будинку № 2 на гемодіалізне відділення, а найсучасніше технологічне обладнання воно отримає безкоштовно.
– Наше завдання полягає у створенні в Кропивницькому відділення такого рівня, щоб воно відповідало сучасним стандартам та запитам пацієнтів, – наголосив Володимир Подворний.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37709 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua