МЕНЮ


1 грудень 2010 - 14:07

Неякісний товар відразу не замінять


– Придбавши неякісний товар, покупець дивується, чому йому не хочуть обміняти його на інший або повернути за нього гроші, – зауважила Алла Шерстньова. – Проте, на жаль, згідно із новою редакцією закону про захист прав споживачів, що почала діяти в 2005 році, перше, на що може претендувати в таких випадках споживач, – усунення протягом 14 діб недоліку товару (або пропорційне зменшення ціни, або відшкодування витрат на усунення недоліку, якщо споживач вирішив це зробити самостійно). І лише в тому випадку, якщо зробити це не вдається, що підтверджує наявність істотного недоліку, можна вже претендувати на заміну товару чи повернення коштів. Звертатися з приводу усунення недоліку товару слід або до сервісного центру (якщо це – побутова техніка), або до магазину, в якому придбаний товар (якщо, наприклад, це взуття).

Алла Шерстньова повідомила також, що, згідно із законодавством, протягом чотирнадцяти діб можна відмовитися від споживчого кредиту, що взяв покупець для придбання того чи іншого товару. Однак лише за умови, якщо протягом цього терміну споживач товаром не користувався, не пошкодив ярлики та упаковку. А ще Алла Семенівна у черговий раз нагадала про те, що у випадку придбання того чи іншого товару варто вимагати у продавця чек, а у разі надання тієї чи іншої послуги уважно читати умови договору, що ви підписуєте з надавачем цієї послуги. Наскільки необачно цього не робити, підтверджують численні приклади, коли споживач придбав неякісний товар або йому надали неякісну послугу, але захистити свої права не зміг через те, що не може підтвердити факт купівлі, або його вимоги не зафіксовані у договорі. Так, останнім часом до відділу почали надходити скарги на фірми, що займаються встановленням автономного опалення. Основні претензії стосуються термінів виконання робіт. Тим часом, надавачі послуг нерідко зафіксувати їх у договорі «забувають». Тож будьте уважними, якщо не хочете, щоб процес встановлення автономного опалення затягнувся на невизначений строк.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37221 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua