МЕНЮ


9 серпень 2019 - 09:46

Незабаром з’явиться гендерний портрет міста


Створення гендерного портрету Кропивницького стало можливим завдяки реалізації в нашому місті проекту «Європейська Хартія рівності і дії». Приєднання Кропивницького у березні 2019 року до Європейської хартії рівності передбачає реалізацію послідовних дій міською радою і громадським сектором у напрямку запровадження гендерної рівності для всіх мешканців міста. На цьому наголосила начальник відділу сім’ї та молоді управління молоді та спорту міської ради Кропивницького Людмила Дорохіна на прес-конференції у міській раді.

– Реалізація засад хартії рівності потребує цілком конкретних кроків, – зазначила Людмила Дорохіна. – А визначеною метою стане розробка дієвої програми рівності можливостей чоловіків і жінок у Кропивницькому через запровадження гендерно орієнтованого бюджетування. Така міська програма буде реалізовуватися вже у 2020 році.

Ініціатором підписання Європейської хартії рівності у житті місцевих громад стали депутати міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» на чолі з депутатом міської ради Катериною Шамардіною, а прийняте міською радою рішення засвідчило підтримку ідей рівності можливостей не лише жінок і чоловіків, а й дітей та осіб з обмеженими можливостями на місцевому рівні.

На переконання Катерини Шамардіної, втілення у життя політики, що забезпечує рівні права і можливості всіх мешканців міста, сприятиме розвитку кожної особи і відповідатиме конкретним потребам людини.

– Хартія є унікальним інструментом, який дасть можливість підійти системно до питання покращення становища чоловіків та жінок, різних вразливих категорій населення. В Україні до Європейської хартії приєдналися такі міста, як Вінниця, Житомир, Ужгород, Харків, Одеса, Нова Каховка та інші. По суті, Європейська хартія – це декларативний документ, але підписавши його, міська влада бере зобов’язання впродовж двох років розробити план дій, у якому визначить свої власні пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації, – зазначила Катерина Шамардіна.

Першим кроком у роботі над планом стане проведення демографічного аналізу населення міста або ж створення його гендерного портрету з урахуванням ґендерно-сегрегованих даних, отримання інформації про потреби та інтереси жінок і чоловіків та інших категоряй населення. До таких даних належить інформація про загальну чисельність населення та про населення, переселене з інших територій, мігрантів, про домогосподарства, робочу силу відповідно до соціально-професійної категорії, рівень безробіття тощо.

Аналіз ситуації допоможе визначити сфери для майбутніх дій в посиленні ґендерної рівності в місті. А створення гендерного портрету міста стане основою для подальших кроків в роботі над планом дій. Крім того, створений портрет міста стане дієвим механізмом для запровадження гендерного бюджетування із забезпечення реальних потреб жінок і чоловіків при формуванні міських програм, врахування гендерних аспектів у надані адміністративних послуг мешканцям міста та розробки програм соціально-економічного та культурного розвитку Кропивницького.

Реалізація такої ініціативи стала можливою за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

Над впровадженням у життя визначеного плану дій разом з ініціативною групою в міській раді спільно працюватимуть і представники громадських організацій «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та «Громадські ініціативи».

– Першочерговими кроками у цьому напрямку буде здійснення гендерного аналізу, проведення широкої інформаційної кампанії та організація спеціального тренінгу з гендерно орієнтованої бюджетизації, – повідомила на прес-конференції голова кіровоградської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Алла Волошина. – Ми працюватимемо для покращення життя усіх категорій кропивничан, бо свої проблеми є у всіх. Адже термін «гендер» має на увазі реальне забезпечення рівних можливостей для кожного мешканця міста: і жінок, і чоловіків, і людей з особливими потребами, і дітей.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38345 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua