МЕНЮ


1 лютий 2013 - 11:32

Незлюбив пішохода і вистрелив йому в спину


"Пешеходы составляют большую часть человечества. Мало того – лучшую его часть. Пешеходы создали мир", – так ще вісімдесят років тому Ільф та Петров обґрунтували свій заклик: "Пешеходов надо любить". Саме через невиконання цієї настанови опинився на лаві підсудних кіровоградець Сергій К. 1981 року народження, власник легковика "Mitsubishi Galant". А точніше – за заподіяння людині тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для її життя. 11 липня 2011-го близько восьмої вечора Сергій К. вистрелив з пневматичної гвинтівки у спину пішоходові, який йому не сподобався. Бідоласі довелося перенести хірургічну операцію…

Ось що розповів 57-літній потерпілий у суді про ту свою пригоду на кіровоградській об’їзній дорозі: "Одинадцятого липня увечері я повертався додому з дачі під Кіровоградом – котив велосипед узбіччям і нікому не заважав. Раптом позаду мене зупинилася машина. Чоловік, який був за кермом, запитав через опущене вікно, чи є в мене посвідчення. Бачачи, що він поводиться неадекватно, і не маючи найменшого бажання конфліктувати з ним, я відповів, що ніякого посвідчення в мене немає, і продовжив свій шлях. А через якусь мить я обернувся і побачив, що той чоловік стоїть біля машини і тримає гвинтівку. Я покотив велосипед далі. І раптом відчув біль у спині. Я упав. А водій – в машину і "дав газу". Та я запам’ятав номери його авто…"

Сергій К. не заперечував, що присікався до пішого незнайомця. "Оскільки він створював мені перешкоду, то я, порівнявшись із ним, вилаяв його, – пояснював підсудний. – А той – ніякої реакції, такий спокійний був, і це мене обурило. Я вирішив налякати його пневматичною гвинтівкою, яка була в салоні". Що ж стосується власне пострілу, Сергій наполягав, що це сталося ненавмисне: "Гвинтівка зачепилася спусковим гачком за пасок на штанях".

"Я не заряджав гвинтівку спеціально, – ледве не клявся підсудний, – вона була вже з патроном. Я не мав умислу завдавати шкоди здоров’ю того чоловіка. Спиртного в той день я не пив. А слідчому раніш розказував, що був п’яний, бо хотів таким чином уникнути відповідальності".

Суд не повірив Сергієві К. ні в тому, що постріл стався випадково, ні в тому, що він був тверезим. Не на користь підсудного були й висновки наркологічної та психіатричної експертиз, згідно з якими він "страждає поведінковими розладами внаслідок вживання алкоголю".

Визнавши К. винним у заподіянні людині тяжкого тілесного ушкодження, суд визначив йому покарання у вигляді п’яти років ізоляції від суспільства. Та, згідно із цим же вироком, до в’язниці Сергій потрапить тоді, якщо встругне щось кримінальне протягом трирічного випробувального терміну.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3801 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua