МЕНЮ


4 травень 2018 - 12:13

Інгульська шахта – місту


Сім мільйонів гривень на виконання природоохоронних, соціальних та інших робіт у Кропивницькому протягом 2017 – 2020 років передбачено у підписаному минулого року меморандумі про співпрацю між міською радою та шахтою «Інгульська», яка входить до складу державного підприємства «Схід–ГЗК».
Хід виконання даного документа обговорювався на зустрічі міського голови Андрія Райковича з новопризначеним керівником підприємства Олександром Піциком. На заході були присутні секретар міської ради Андрій Табалов, заступники міського голови Олександр Грабенко та Олександр Мосін, а також керівники управлінь міської ради.
– Свого часу міська рада Кропивницького надала дозвіл на гірничий відвід для шахти «Інгульська» за умови її участі у вирішення ряду екологічних та соціальних проектів, що знайшло відображення у підписаному між керівництвом міста та підприємства меморандумі, – зазначив Андрій Райкович. – Вже понад рік ми виконуємо зазначені у документі пункти. При цьому розуміємо, що роль шахти у соціально-економічному розвитку міста досить вагома. Зараз знову почастішали звернення мешканців мікрорайонів, які межують із шахтою, з приводу збільшення кількості вибухів, під час проведення гірничих робіт. Тому треба частіше зустрічатися з мешканцями Великої Балки, Завадівки, Савинівки, розповідати їм про діяльність шахти, запроважєення нових технологій видобутку уранової руди тощо.
Олександр Піцик повідомив, що вибухи зараз проводяться відповідно до світових стандартів, будинки не руйнуються, побоювання у людей виникають здебільшого через їхнє незнання стану справ. Протягом найближчих двох років шахта не буде знижувати темпів виробництва, а це гарантуватиме її працівникам і робочі місця, і необхідний соціальний пакет, а також надходження коштів на виконання програм, передбачених підписаним меморандумом.
Також директор шахти розповів, що в нинішньому році заплановано висадження дерев на відвалах Інгульської шахти, аби їх зміцнити. На це буде використано 300 тисяч гривень.
Олександр Мосін звернув увагу керівника шахти на необхідність побудови доріг у таких мікрорайонах, як Завадівка та Савинівка. Олександр Грабенко – на розробку програми озеленення мікрорайонів. Андрій Табалов наголосив на необхідності більш детального інформування населення про роботу підприємства.
Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко зазначив, що при виконанні меморандуму, в першу чергу, потрібно визначитись з екологічними заходами. Крім озеленення територій, прилеглих до шахти, відвалів та благоустрою мікрорайонів міста, необхідно визначити вплив виробництва на навколишнє середовище та людей. Поки що зарано говорити, скільки коштуватиме той чи інший вид робіт. Зараз визначаються пріоритети з підтримання інфраструктури Кропивницького. Одним із таких напрямків є протирадонові заходи в міських навчальних закладах, адже відомо про шкідливий вплив радону на людський організм.
– Коли підписувався меморандум, зазначалось, що визначена в ньому сума не є остаточною і може змінюватись залежно від того, як працюватиме шахта «Інгульська», та і саме ДП «Схід–ГЗК», до складу якого вона входить, – уточнив Сергій Миколайович. – Якщо підприємство матиме гарні виробничі показники, то і фінансові вливання у розвиток нашого міста будуть збільшуватись. Зараз ми також наголошуємо на необхідності розчищення русла річки Біянки. В нинішньому році виконано масштабну науково-дослідницьку роботу і проект розчищення русла річки. Якщо вчасно будуть виконані всі експертні оцінки та погодження, то у 2019 році розпочнемо оздоровлення Біянки.
Спеціаліст управління земельних відносин та охорони природного середовища міськради Галина Негода повідомила, що у минулому році було передбачено мільйон гривень на протирадонові заходи. Управління освіти міської ради подало пропозиції здійснити ряд робіт у дошкільних навчальних закладах №№ 69, 72 та загальноосвітній школі № 22. До кінця 2017 року було профінансовано два дитячих садочки (по 200 тисяч гривень). Решта визначеної суми надійде до кінця другого кварталу цього року. У 69-му садочку замінюються вікна, а у 72-му – значно більший обсяг робіт (заміна вікон, підлоги, та її ущільнення, вентиляція). До кінця року всі кошти буде освоєно.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3609 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua