МЕНЮ


12 серпень 2011 - 11:20

Нотаріальне посвідчення попереднього договору купівлі-продажу нерухомого майна


Як зазначається в ст. 635 Цивільного кодексу України, попереднім є договір, сторони якого зобов’язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір у майбутньому (основний договір) на умовах, передбачених попереднім договором. Попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору, а якщо форма основного договору не встановлена - то в письмовій формі.

Якщо згідно з чинним законодавством України основний договір підлягає нотаріальному посвідченню, то попередній договір повиннен бути обов’язково нотаріально посвідченим. Попередній договір не підлягає державній реєстрації в Державному реєстрі правочинів.

Зобов’язання, встановлені попереднім договором, припиняються, якщо основний договір не укладений протягом строку (терміну), встановленого попереднім договором або жодна із сторін не направить другій стороні пропозицію про його укладення, а також у зв’язку з укладенням основного договору та в інших випадках, передбачених законом чи самим попереднім договором.

Якщо строк (термін) для укладення основного договору ще не минув, сторони попереднього договору вправі внести зміни до попереднього договору щодо встановлення нового строку (терміну).

При нотаріальному посвідченні попереднього договору купівлі - продажу нерухомого майна, нотаріус: перевіряє наяність правовстановлювального документа на майно, з метою встановлення власників нерухомого майна; витребовує згоду другого з подружжя, як зі сторони продавця, так і зі сторони покупця, на укладення попереднього договору. Для укладення попереднього договору не потрібно перевіряти відсутність заборони (арешту), податкової застави на нерухоме майно.

Якщо сторони попереднього договору погодилися змінити істотні умови основного договору задля уникнення можливих майбутніх спорів, щодо цього вони можуть перед підписанням основного договору підписати у нотаріуса договір про внесення змін до попереднього договору.

У випадку, коли за попереднім договором відбувається передача грошової суми, цей договір є таким, що підлягає оцінці.

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до приватного нотаріуса Кіровоградського міського нотаріального округу Яценко Ольги Петрівни, м. Кіровоград, вул. Леніна, 66, тел. 32-07-32; 050-164-73-83. Часи прийому: з 09.00 до 17.00; субота, неділя з 09.00 до 13.00.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38162 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua