МЕНЮ


10 липень 2017 - 08:16
Нові лауреати премії імені Якова Паученка

Ось вже півтора десятка років до Дня архітектури України, який відзначається першого липня, у Кропивницькому вручається обласна премія в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка. За уже усталеною традицією, цього року урочистості відбулися в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна.
Ця престижна мистецька премія, заснована Кіровоградською обласною радою у 2002 році на клопотання обласних організацій Націо- нальної спілки архітекторів і Національної спілки художників України та обласного відділення Українського геральдичного товариства, вручається щороку в трьох номінаціях – «Архітектура», «Геральдика та вексилологія» і «Декоративно-прикладне мистецтво». Переможцям присвоюється звання «Лауреат обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка», вручається диплом установленого зразка, грошова частина премії та почесна відзнака обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптура «Степовий орел».
У цьому році почесні відзнаки отримали: в номінації «Архітектура» член Національної спілки архітекторів України головний архітектор проектів ПП «СервісІнвест» Ірина Дрофа – за будівництво православного храму і благоустрій території парку ім. Крючкова по вул. Павла Сніцара в місті Кропивницькому та в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну художньо-графічного відділення мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Лариса Кулініч – за творчі доробки в галузі професійної художньої кераміки, теоретичне і практичне дослідження історичних традицій народної кераміки регіону та впровадження традиційних технік гончарства в сучасне українське декоративно-прикладне мистецтво.
Голова обласної ради голова журі премії Олександр Чорноіваненко вручив також подяки і претендентам на здобуття премії – знаним у нашому місті архітекторам членам Національної спілки архітекторів України лауреатам цієї премії попередніх років Ганні Ковтун та Аллі Пироговій, які представляли до участі в конкурсі будівлі в Кропивницькому по вул. Шевченка, 10 (ТОВ «Шторм-НЕТ») та по вул. Великій Перспективній, 48 (ТРЦ «DEPO’t center»), а також молодій мисткині члену Національної спілки художників України Марії Ачкасовій за серію витинанок-інсталяцій «Пошуки буття», що пропагують слов’янську культуру, українські традиції.
Віта ЧЕРНОВА,
директор
художньо-меморіального
музею О.ОсмьоркінаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.63402 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua