МЕНЮ


17 сiчень 2020 - 12:37

Нові правила благоустрою діють


Наприкінці грудня минулого року набрали чинності нові правила благоустрою Кропивницького. Про необхідність їх запровадження та про окремі пункти документа на пресконференції розповіли начальник відділу правового забезпечення юридичного управління міськради Олександр Льон та начальник міської спеціалізованої інспекції Андрій Максюта.

За словами посадовців, необхідність у розробці нових правил благоустрою обумовлена змінами у законодавстві.

– У листопаді 2017 року наказом Мінрегіонбуду затверджено типові правила благоустрою як єдині для утримання територій. За цими правилами і почали працювати місцеві ради, – зазначив Олександр Льон. – Та, оскільки ми маємо динамічне законодавство, виникла ідея осучаснити правила благоустрою Кропивницького, які були розроблені і приймались на основі типових, запропонованих міністерством. Ряд норм конкретизовані, положення прописані більш детально, щоб їх було зручно використовувати юристам та розуміти пересічним громадянам.

Виконавчий орган, який контролює дотримання правил благоустрою міста, — спеціалізована інспекція. Її очільник Андрій Максюта повідомив, що інспектори спецінспекції вже працюють, керуючись новим документом, і на 13 січня на порушників благоустрою міста було складено майже три десятки протоколів.

У минулому році за порушення правил благоустрою міста працівники спецінспекції склали 1937 адміністративних протоколів, 5232 попередження, після яких порушення санітарних норм та правил були усунуті.

Посадовець звернув увагу на нові розділи у правилах благоустрою. Один з таких регулює встановлення та демонтаж МАФів і тимчасових споруд у місті: чітко прописано, на якій підставі і де може встановлюватись споруда, хто видає документи, обстежує і виявляє самовільно встановлені об’єкти, хто приймає рішення про демонтаж.

Також Андрій Максюта зауважив, що у нових правилах окремо визначено виконавчий орган міської ради, який видає дозволи на земляні роботи.

– Облікові картки та дозволи на виконання будь-яких земляних робіт видаються на основі погодження із спеціалізованою інспекцією, – наголосив Андрій Максюта. – Не можна просто так де захочеться рити комунальну землю. Законодавство регулює ці питання, а ще це безпека життєдіяльності міста. Часто під час виконання земляних робіт будівельники шкодять газові, електричні або каналізаційні мережі.

Окремим пунктом у нових правилах благоустрою прописано визначення розмірів прилеглої території. Також окремо прописано право містян, які самі не можуть доглядати належним чином за прилеглою територією, звертатись і укладати угоди з підприємствами – балансоутримувачами територій, де знаходяться дані об’єкти (ЖЕО, ЖЕКи, ЖБК та інші підприємства, які мають технічну можливість здійснювати відповідні роботи).

Андрій Максюта нагадав, що відповідальність за порушення правил благоустрою передбачена Адміністративним кодексом України і всі громадяни мають їх дотримуватись.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39778 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua