МЕНЮ


15 травень 2015 - 11:36

Перший художній пленер у Кіровоградській області


Перший художній пленер у Кіровоградській області вже став історією. Історією Світловодського краю, історією українського живопису, історією галереї “Єлисаветград”. Беззастережний творчий запал власника однієї з кращих приватних галерей в Україні Миколи Цуканова помножений на непересічні організаторські здібності начальника управління освіти Світловодської міської ради Генадія Френкеля перетворили мрію у реальність, зробили рутинну, важку і копітку, але навдивовиж цікаву працю майстрів пензля знаковою подією для всього району.

У цьому змогли переконатися журналісти, які цілим десантом прибули до Світловодська. Про пленер тут говорять скрізь - від вулиці і лавочки біля будинку до магазинів, шкіл і підприємств. А перших учасників творчої роботи на природі, саме так перекладається “пленер” з французької, світловодці зустрічали величезним короваєм. Про це із тремтінням у голосі згадує голова Одеської обласної організації Національної спілки художників України Анатолій Горбенко: – “Повірте, тут присутній цвіт одеської художньої школи: Анатолій Кравченко, Наталя Лоза, Святослав Горбенко Петро Нагуляк, Володимир Соколюк, Олена Аль-Хадж, Сергій Лозовський, ми були учасниками величезної кількості різного роду заходів, конкурсів, але такого теплого прийому не відчували ніде”. Сповнений оптимізму, що пленер стане щорічним і лідер дніпропетровських художників Василь Мірошниченко, які готуються підхопити естафету учасників у наступному році.

Кожен такий проект по - новому відкриває Кіровоградщину, як для нас, мешканців області, так і далеко за її межами, переконаний Микола Цуканов, адже ми часто навіть уяви не маємо, які чарівні місця і мальвничі краєвиди знаходяться безпосередньо поряд з нами. А це дає надпотужний поштовх розвитку місцевого туризму, який по сьогоднішній день є фактично нерозробленим горизонтом величезного економічного потенціалу територій.

А Світловодськ сьогодні економічно надзвичайно привабливе містечко, що засвідчило знайомство представників ЗМІ із провідними підприємствами районного центру- виробниками торгівельної марки “Королівський смак” і сучасним річковим терміналом компаній “УкрАгроКом” та “Гермес – Трейдинг”.

Два тижні Світловодського пленеру – це десятки полотен, яких з нетерпінням чекають галереї і виставки і які найкраще презентуватимуть наш край. Це - насичена культурна програма, а ще майстер – клас для вихованців місцевого центру дитячої та юнацької творчості. Це реалізована дитяча мрія. Ви уявляєте собі, що означає для юних художників працювати поряд із такими маститими митцями. Переконаний, пленер залишить для них враження на все життя і лише для цього його варто було організувати.

Своя мрія, як у колекціонера – філателіста зі стажем, є і у мене. Живопис – одна з найпопулярніших тем колекціонування. І дай Бог, роботи художників- сучасників ляжуть в основу нових сюжетів поштових марок, конвертів і листівок та розлетяться країнами і континентами, демонструючи усьому світу красу і велич України.

До побачення Пленер – 2015! Хай живе Пленер – 2016!
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37731 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua