МЕНЮ


30 сiчень 2015 - 12:41

Нова субвенція для медицини


Вперше, починаючи з 2015 року, відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 80-VIII "Про Державний бюджет України на 2015 рік", основні видатки галузі охорони здоров’я фінансуються за рахунок медичної цільової субвенції з державного бюджету. Про це повідомила редакції начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук.

Вона, зокрема, зазначила, що розпорядником медичної субвенції є Міністерство охорони здоров’я України. Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" на місто Кіровоград виділено медичну субвенцію в розмірі 157 694,0 тис. грн. Фактично, підкреслила начальник профільного управління, медична субвенція є елементом нової моделі фінансування і міжбюджетних відносин. Субвенція спрямовується до місцевих бюджетів із метою фінансування медичних закладів, зокрема на виплату заробітних плат, харчування пацієнтів, нагальних потреб в оперативному управлінні медичних закладів. Раніше на це кошти виділялися із місцевих бюджетів. 23 січня 2015 року уряд прийняв Постанову № 11 "Про деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам". У ній чітко визначено, що в першу чергу забезпечуються проведення своєчасної та у повному обсязі оплати праці працівників бюджетних установ і розрахунків за енергоносії та комунальні послуги. Крім того, визначено дії кожного державного органу, який відповідає за процес фінансування, порядок передачі цих коштів до місцевих бюджетів, цільове використання та сферу відповідальності, пояснила Оксана Макарук. 26 січня Кіровоград отримав частину січневої медичної субвенції у розмірі 5,068 мільйона гривень, і управління охорони здоров’я розпочало фінансування виплати авансу заробітної плати за поточний місяць.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4259 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua