МЕНЮ


17 квiтень 2015 - 12:09

Нове у реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців


Міністерство юстиції України запроваджує електронні онлайн-сервіси у рамках реформування реєстраційної служби. Зокрема, мова йде про можливість отримати електронний витяг, виписку та електронну довідку в режимі онлайн без візиту до реєстраційного офісу. Про такі нововведення нашому кореспонденту розповіла начальник відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції Анна Шевченко:

– Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”, який набув чинності 5 квітня цього року, відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у формі:
– відкритого доступу через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, до актуальних на момент запиту та визначену дату відомостей Єдиного державного реєстру шляхом їх пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування;
– витягу;
– довідки;
– виписки.

За надання відомостей з єдиного державного реєстру справляється плата у такій формі:
– 0,05 мінімальної заробітної плати – за надання витягу та довідки з Єдиного державного реєстру в паперовій формі (60,90 гривні);
– 0,02 мінімальної заробітної плати – за надання виписка з Єдиного державного реєстру в паперовій формі (24,36 гривні);
– 75 відсотків, встановленої цією частиною – за надання витягу, довідки (45,67 гривні) та виписки (18,27 гривні) з Єдиного державного реєстру в електронній формі.

Плата за надання відомостей справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на перше січня календарного року, в якому подається запит про надання відповідних відомостей.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суди, органи внутрішніх справ, прокуратури Служби безпеки України та їх посадові особи отримують відомості з Єдиного державного реєстру з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у порядку визначеному Міністерством юстиції України.

Для отримання відомостей з ЄДР в електронній формі не потрібно відвідувати державного реєстратора та банківську установу, а також не треба отримувати електронний цифровий підпис. Електронні документи мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Автентичність кожного елект- ронного документа підтверджується його номером завдяки можливості повторного завантаження сформованого документа. Номер документа надається заявнику одразу після оплати та міститься на кожному аркуші паперу.

Заходьте на сайт Міністерства юстиції України (адреса сайту http://new.minjust.gov.ua/ua).

Закон України “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”, який вносить зміни до деяких статей Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, встановлює нові строки державної реєстрації. Державна реєстрація юридичної особи здійснюється у день надходження передбачених законом документів для проведення державної реєстрації юридичної особи. Державна реєстрація фізичної особи-підприємця здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дати надходження документів для проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40113 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua