МЕНЮ


20 березень 2020 - 13:58

Нове виборче законодавство як ілюзія відкритих списків


У рамках проєкту «Асоціації Політичних Наук», який покликаний посилити комунікацію між громадянами та депутатами Верховної Ради, у Кропивницькому відбулось обговорення плюсів та мінусів нового виборчого законодавства. Захід зібрав достатньо велику і різноманітну аудиторію. Обговорити нове виборче законодавство прийшли депутати, працівники виконавчих органів місцевої влади, журналісти, партійні функціонери та громадські активісти.

– Це дійсно дуже гаряче питання. Адже вже цього року ми обиратимемо місцеву владу за новим законом. А питань, різночитань і непорозумінь у новому документі дуже багато. От тільки тих, хто досконало розібрався і зрозумів закон, дуже мало, навіть не всі автори і народні депутати, які за нього голосували, можуть пояснити окремі його новели, – каже голова Асоціації Політичних Наук Дмитро Сінченко.

Найбільше негативних коментарів дісталось нормі про заставу, яку мають вносити партії та кандидати на місцевому рівні.

– Така застава вбиває політичну конкуренцію, бо молоді партії чи просто ті, в кого нема значного ресурсу, не зможуть навіть балотуватись. Заставу потрібно, як мінімум, зменшити, – наголосив депутат міської ради Кропивницького Олександр Цертій.

Також, на думку депутата, важливо щоб і в містах з населенням до 90 тисяч мешканців також була пропорційна система виборів, адже всі мають бути в однакових стартових умовах.

Переважна більшість учасників дискусії зійшлася на думці, що бюлетень, який пропонується новим законом, стане викликом для виборців. Не всі готові будуть розбиратися в бюлетені, де треба ставити не одну, а кілька галочок.

Найбільше суперечок викликала норма про неможливість одночасного балотування в депутати та на посаду голови громади. На думку Олександра Цертія, така норма знищить конкуренцію за посаду міського голови.

А от експерт з виборчих питань Олександр Беззубов вважає інакше: «Не можна одночасно балотуватись і в депутати, і на міського голову. Має ж бути якась внутрішньопартійна робота, виховання нових лідерів. Не може ж бути постійно один локомотив, який тягне за собою купу незрозумілих людей!»

Ще одним питанням, яке неодноразово озвучувалось учасниками дискусії, став прохідний бар’єр.

– Бар’єр необхідно знижувати, бо виходить, що цей закон прийнято в інтересах великих партій, які постійно перебувають у владі. Такий прохідний бар’єр вибиває підґрунтя для розвитку нових політичних сил, – наголосив депутат міської ради Кропивницького Сергій Бойко.

Провівши півторагодинну дискусію, більшість присутніх зійшлися на тому, що цей закон містить більше плюсів. Він, як мінімум, хоча б дає ілюзію відкритих списків і конкуренції всередині однієї політичної сили. Разом з тим експерти визначили ряд пропозицій щодо вдосконалення Виборчого кодексу, які Асоціація Політичних Наук вже надіслала всім народним депутатам, обраним на округах у межах Кіровоградської області.

Проєкт «Від якісної комунікації до участі громади у прийнятті рішень» триватиме до кінця травня. Він реалізується Асоціацією Політичних Наук в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне представництво», що виконується Фондом Східна Європа.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38214 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua