МЕНЮ


5 липень 2019 - 10:36

Новенці чекають на громадське обговорення


Під час другого засідання тридцятої сесії Новенської селищної ради сьомого скликання, яке відбулося 26 червня, вісімнадцятеро присутніх депутатів ради (з 26, які є в селищі Новому) одноголосно проголосували за затвердження порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного приєднання селища Нового до територіальної громади міста обласного значення Кропивницького.

Передувало цьому рішенню зібрання новенців попереднього дня, 25 червня, біля Новенської селищної ради, на якому люди вимагали від адміністрації ради та місцевих депутатів, урешті-решт, припинити перешкоджати їхньому бажанню жити в об’єднаному Кропивницькому й ухвалити рішення про проведення громадського обговорення із цього приводу (читайте про це в попередньому випускові «Вечірньої газети»).

Зважаючи на величезний суспільний резонанс згаданого зібрання й важливість підготовленого проєкту порядку проведення громадського обговорення, на засіданні тридцятої сесії Новенської селищної ради сьомого скликання були присутніми також народний депутат України Станіслав Березкін, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, заступник міського голови Андрій Паливода, начальник міського юридичного управління Марина Смаглюк, директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Кропивницького Мар’яна Морква, інші посадовці міського органу самоврядування, депутат міської ради від селища Нового Валентина Яремчук та депутат Фортечної районної в місті Кропивницькому ради від селища Нового Микола Русул, члени представницької групи, обрані новенцями для участі в засіданні сесії на зібранні попереднього дня, а також мешканці селища, які хотіли на власні очі побачити, як новенські депутати голосують за їхні інтереси.

До проєкту порядку проведення громадського обговорення перед голосуванням було додано, що ініціаторами громадського обговорення щодо добровільного приєднання селища до міста (окрім новенського селищного голови, як це було написано в проєкті) може бути також не менш як третина депутатів від загального складу селищної ради, члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи та органи самоорганізації населення селища Нового (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

Після одноголосного ухвалення депутатами Новенської селищної ради порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного приєднання селища Нового до територіальної громади міста обласного значення Кропивницького до них та присутніх мешканців Нового звернувся Станіслав Березкін і порадив перед приєднанням підготувати документ з бажаним для новенців подальшим планом розвитку їхнього мікрорайону й досягти з міською радою Кропивницького спільного рішення щодо його виконання. Після народного депутата виступив очільник Кропивницького.

– Шановні депутати Верховної Ради України й Новенської селищної ради, представники громади! Вдячний вам за те, що переймаєтеся інтересами селища Нового, і не лише його. Я вже казав, що Нове – це мікрорайон нашого обласного центру, – зазначив Андрій Райкович. – Тож маємо разом з вами розбудовувати його. Ми живемо спільними інтересами, у нас одна інфраструктура, спільні проблеми й способи їх вирішення. Перемагати й досягати поставленої мети можна тільки разом. Коли будемо роздрібненими, то від цього гірше буде тільки нам самим. Ви маєте право вирішувати, як управляти своєю територією. Я як міський голова Кропивницького, якого обрали в тому числі й ви, новенці, прагну, щоб ваш вибір був вільним і неупередженим. Міська рада, яку нині очолюю, робила, робить і робитиме все необхідне в межах можливостей бюджету Кропивницького, щоб у селищі Новому й надалі діяла вся необхідні інфраструктура, зокрема функціонував міський маршрут громадського транспорту № 274 з шістьма автобусами великої місткості, освіта й медичне обслуговування були на достойному рівні. Нам разом треба будувати сучасне європейське мсто, покращувати його інфраструктуру, соціальне, медичне обслуговування людей, розвивати дошкільну й шкільну освіту.

– Торік і цього року головним питанням, яке хвилювало й хвилює все селище, була і є модернізація його теплового господарства, – продовжив міський голова. – Протягом двох років на це витрачено більше 20 мільйонів гривень з бюджету Кропивницького. Разом із цим місто виділяло кошти й на утримання новенських закладів освіти, охорони здоров’я, культури та ремонти в них. Розумію, що не все зроблено. От у десятій школі треба й вікна поміняти, і тепломодернізацію здійснити, і реконструкцію теплової системи провести. Але маємо розуміти й те, що і селищний, і міський бюджети – не гумові. Трохи пізніше вже знатимемо, чи дохідна частина бюджетів міста й селища дасть нам можливість збільшити надходження на утримання шкіл, медзакладів та іншої соціальної сфери, чи, можливо, треба буде жити в межах виділеного фінансування. Але нагадаю, що Кропивницький ніколи не обходив увагою Нове. Я – не політик, прийшов у місцеве самоврядування з посади директора комбінату. І не дозволяю собі брехати. Що обіцяю, те й роблю. Наприклад, те, що стосується водопостачання. Коли ви обирали мене на посаду міського голови, то скаржилися на постійні перебої з водою. Чотири свердловини підрозділу міського КП «Теплоенергетик» у селищі Новому після того, як я обійняв посаду міського голови, було терміново відремонтовано. І з них селище отримує воду. Загалом же, за три останніх роки витрати з міського бюджету на утримання й розвиток селищної інфраструктури склали більше 130 мільйонів гривень…

Присутні на засіданні сесії новенці подякували Андрієві Райковичу за розбудову Нового, підтримку їх на зібранні, яке відбулося попереднього дня й на яке міський голова приїхав і виступив. Дехто з людей звернувся безпосередньо до нього. Так, голова представницької групи від новенців на сесії Олександр Шаров запропонував ввести в медичний штат селища іще одну посаду педіатра, бо теперішній єдиний педіатр не може задовольнити потреб маленьких пацієнтів. А директор початкової школи № 37 Тетяна Дадонова розповіла, що протягом трьох останніх років міська рада вкладає у школу дуже багато коштів: «За 24 роки існування наша школа не мала такої уваги від міської влади, як протягом цих останніх трьох років. У неї вкладено більше мільйона гривень, зокрема відремонтовано дах, зроблено капремонт туалетів. Допомагає нам і депутат міської ради від селища Нового Валентина Яремчук. Ми вдячні й міському голові, й депутатам міської ради, зокрема від нашого селища, за увагу до нашої школи…»

А першого липня новенський селищний голова Сергій Денисенко видав розпорядження «Про пропозицію щодо ініціювання добровільного приєднання до територіальної громади міста обласного значення Кропивницький та її громадське обговорення», у якому сказано, що громадське обговорення розпочнеться 13 липня о 10:00 на території стадіону «Металург» за адресою: смт Нове, вулиця Металургів (стадіон знаходиться біля школи естетичного виховання «В гостях у казки»). Згодом на прохання новенців Сергій Денисенко видав нове розпорядження, в якому сказано, що громадське обговорення розпочнеться 14 липня о 18:00.

Не пізніше трьох днів до громадського обговорення інформація про нього має бути розміщена на інформаційних стендах та на офіційному сайті Новенської селищної ради. Після отримання протоколу громадського обговорення до порядку денного 31-ї сесії сьомого скликання Новенської селищної ради буде включено питання про добровільне приєднання Новенської селищної територіальної громади Фортечного району міста Кропивницького Кіровоградської області до Кропивницької міської територіальної громади Кіровоградської області.

«Вечірня газета» й надалі інформуватиме читачів про перебіг подій у селищі Новому, пов’язаних з бажанням більшості новенців перебувати в одній територіальній громаді з містом Кропивницьким.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38415 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua