МЕНЮ


28 лютий 2013 - 11:52

Новенську проблему слід вирішувати комплексно і спільними зусиллями


Проблему транспортного пасажирського забезпечення селища Нового слід вирішувати комплексно і спільними зусиллями. На цьому наголосив кіровоградський міський голова Олександр Саінсус під час зустрічі з членами ініціативної групи мешканців селища Нового, що відбулася у середу.

Нагадаємо, через несвоєчасне й не в повному обсязі відшкодування державою витрат перевізників на перевезення пільговиків ПАТ «Автобусний парк», що обслуговує 274-ий маршрут (селище Нове – площа Богдана Хмельницького) опинився в скрутному фінансовому становищі – на підприємстві виникла заборгованість із заробітної плати, немає коштів на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, ремонт техніки. Аби скоротити свої витрати, підприємство хотіло зменшити на маршруті кількість великих автобусів та вивести на нього у міжпікові години «маршрутки», однак це викликало обурення мешканців селища. Міська влада відразу на це відреагувала, внісши відповідні зміни до маршрутної мережі, повернувши до роботи на маршруті автобуси великої та середньої місткості. Але проблем підприємства це не розв’язало – за словами керівництва автобусного парку, більшість пасажирів на 274-му маршруті – пільговики, витрати за перевезення яких держава в повному обсязі не відшкодовує, а перевезення звичайних, «платних» пасажирів у режимі маршрутного таксі при нині діючому тарифі через велику протяжність маршруту та малу змінність пасажиропотоку не є рентабельним. Через це перевізник почав порушувати питання про необхідність збільшення тарифу на проїзд на маршруті.

Про те, яким чином можна розв’язати цю проблему, і йшлося під час зустрічі міського голови із членами ініціативної групи селища. У ній взяли також участь перший заступник міського голови Василь Дзядух, голова правління ПАТ "Автобусний парк" Анатолій Голованов.

– Нам необхідно знайти такий вихід із ситуації, який би задовольнив і мешканців селища Нового, і транспортне підприємство, яке його обслуговує, – підкреслив Олександр Саінсус. – У перевізника є лише два джерела доходів, за рахунок яких він може покрити свої витрати, – це субвенція з державного бюджету на перевезення пільговиків та плата за проїзд інших пасажирів. Тим часом, субвенція для міста не виділяється у необхідному обсязі, більше того, навіть та, що передбачена у бюджетному розписі, не надходить повністю. Так, для того, аби зняти питання перевезення пільговиків по Кіровограду, в цілому потрібно 24,6 мільйона гривень субвенції, але передбачено на нинішній рік лише 16 мільйонів гривень, при цьому ще залишилося 2,9 мільйона гривень боргу за минулий рік. Цього року фінансування теж йде неритмічно – за два місяці місто вже недоотримало близько мільйона гривень. З цього приводу ми зверталися до народних депутатів, які представляють нашу область у Верховній Раді, і до Міністерства соціальної політики. Поки що отримали відповідь лише від депутата Кузьменка, який повідомив, що направив відповідний запит до Кабінету Міністрів, однак про збільшення субвенції для Кіровоградщини поки що не йдеться. Однак ми не повинні зупинятися на досягнутому – проблему, що виникла, слід розв’язувати комплексно і спільними зусиллями.

Зокрема, Олександр Саінсус наголосив на тому, що міська влада добиватиметься збільшення субвенції, звертаючись до уряду, Верховної Ради, профільних міністерств, народних депутатів. При цьому він закликав долучитися до цієї роботи й самих мешканців селища Нового, брати участь у поїздках до Києва, висловлювати свої аргументи урядовцям. Також він погодився із пропозицією учасників зустрічі щодо необхідності повернення до питання прийняття закону про адресну соціальну допомогу. Такий законопроект давно вже розроблений, але досі не розглянутий Верховною Радою, разом з тим, він допоміг би розв’язати проблему відшкодування витрат на пільгові перевезення. І, нарешті, третій шлях – оптимізація витрат ПАТ «Автобусний парк», над чим слід активно працювати, підкреслив Олександр Саінсус. Уже до кінця нинішнього тижня буде визначено склад ініціативної групи, яка вирушить захищати інтереси Кіровограда до Києва, також буде підготовлено листа щодо необхідності розгляду законопроекту про адресну допомогу.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39302 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua