МЕНЮ


5 лютий 2016 - 14:56

Новий паспорт – пластик з чіпом


Першими паспорти громадянина України у формі пластикової ID-картки в нашому місті 28 січня в підрозділі Державної міграційної служби України в Кіровському районі отримали 16-річні учні педагогічного ліцею Олександра Шарова та ліцею № 8 Максим Буяков.

Вони замовляли виготовлення паспортів у терміновому порядку – для участі в цьогорічному зовнішньому незалежному опитуванні. Вручив ID-картки Олександрі й Максимові начальник управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області Володимир Гончаренко.

Розпочали ж приймати у країні документи з оформлення паспорта у вигляді ID-картки особам, які досягли 16 років та оформлюють паспорт громадянина України вперше, з 11 січня. Інші категорії громадян зможуть оформити такий новий документ після внесення змін до законодавства. Після впровадження ID-карток паспорти старого зразка теж залишаться чинними. Їх заміна не є обов’язковою.

ID-картка, завдяки вбудованому безконтактному електронному чіпові, відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення системи отримання адміністративних послуг. На паспорті-картці графічно нанесено чорно-біле фото, персональні дані особи, на чіп записано всі дані, які містяться на паспорті, а також кольорове фото, відомості про реєстрацію місця проживання та сімейний стан. Наразі паспорт може містити звичний набір даних, та якщо Верховна Рада України проголосує за відповідні зміни до законодавства, то обсяг інформації на картках можна значно розширити.

Обладнання для оформлення біометричних документів на сьогодні в Кіровоградській області встановлено в підрозділах міграційної служби Добровеличківського, Долинського, Маловисківського, Олександрівського, Світловодського, Ульяновського районів, міста Олександрії та Кіровського району міста Кіровограда (тож не всі 16-річні громадяни зараз зможуть отримати паспорт нового зразка). З часом, зазначають в управлінні Державної міграційної служби України в Кіровоградській області, всі територіальні підрозділи міграційної служби в області будуть забезпечені необхідним технічним ресурсом для оформлення електронних паспортів.

Оформити нові документи 16-річні громадяни можуть у підрозділах УДМС за місцем реєстрації. Для оформлення паспорта необхідно надати свідоцтво про народження та ксерокопії паспортів батьків. Документ уперше видають безкоштовно. Строк оформлення паспорта-картки – 30 календарних днів, а в терміновому порядку – 10 днів.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Ігоря ДЕМЧУКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39757 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua