МЕНЮ


26 липень 2013 - 15:03

Новини для тих, хто потребує власного житла


Начальник міського відділу ведення обліку житла Валерій Пількін на прес-конференції в міській раді нагадав про програми, що дають можливість кіровоградцям, які перебувають на квартирному обліку, отримати доступне житло.

За його словами, триває реалізація програми будівництва доступного житла відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов”.

Згідно з Порядком, розрахункова вартість житла для обласних центрів встановлюється у розмірі 5 000 гривень за 1 кв. метр; нормативна площа житла до 1 січня 2013 р. визначається, виходячи з розрахунку 40 кв. метрів від загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків – не більш як 94 кв. метри; процентна ставка не перевищує 16 відсотків річних (3 ваідсотки сплачує громадянин, 13 – держава). Строк кредитування – до 15 років з моменту укладення позичальником кредитного договору; обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків від вартості житла. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку; щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Сума часткової компенсації процентів до щомісячного платежу не включається. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, на якого розраховувалася часткова компенсація процентів.

Для участі у державній програмі будівництва доступного житла, звернув увагу Валерій Пількін, громадянину необхідно подати до Кіровоградського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" (вул. Орджонікідзе, 2 офіс 201, тел. 24-53-82) пакет документів, про які можна дізнатися в міському відділі ведення обліку житла.

Валерій Пількін також повідомив, що громадянам, які перебувають на квартирному обліку у виконавчому комітеті міської ради, потрібно терміново оновити свої облікові дані, оскільки передбачено формування реєстру громадян, котрі потребують поліпшення житлових умов.

Відповідно до змін до законодавства, громадяни, які не будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які потребують поліпшення житлових умов, не матимуть права на отримання житла. Завершитися формування реєстру має до жовтня 2013 року.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39965 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua