МЕНЮ


1 листопад 2019 - 11:26

Інсульт – хвороба століття


З 2006 року 29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з інсультами. Це щорічний захід, заснований Всесвітньою організацією інсульту (WSO). У цей день в Україні традиційно говорять про загрозу інсульту і протидію цьому захворюванню, адже українська держава посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту.

Щороку в Україні 100 – 120 тисяч людей переносять інсульт вперше. Кожні 4 – 5 хвилин житель України стає жертвою інсульту, а кожні 16 хвилин одна людина помирає від нього. Водночас у понад 27 відсотків хворих мозкові катастрофи стаються повторно. Більше третини хворих на інсульт – люди працездатного віку. Лише 10 – 20 відсотків пацієнтів, які перенесли інсульт, повертаються до нормального життя, понад 25 відсотків хворих стають інвалідами і потребують сторонньої допомоги, третина помирає. Статистика жахає. Хоча попередити хворобу можливо.

Про причини інсульту, його прояви та профілактику розповіла на пресконференції у міській раді міський позаштатний терапевт Дарія Думен:

– Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Це те захворювання, яке необхідно вчасно діагностувати та швидко викликати «швидку» для надання екстреної медичної допомоги. На жаль, останнім часом інсульт значно «помолодшав». Якщо раніше до групи ризику входили люди, старші 60-ти років, сьогодні все частіше трапляються випадки інсульту серед молоді. Головними причинами виникнення інсульту є нездоровий спосіб життя: мала рухливість через сидячу роботу, постійні стреси, неправильне харчування, шкідливі звички та небажання людей займатись своїм здоров’ям.

За словами лікаря, ознаками інсульту можуть бути раптові непритомність і головний біль. Зазвичай при інсульті спостерігаються такі симптоми:

людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається куток губ;

постраждалий не може нормально говорити: вимова нерозбірлива та плутана;

людина не може підняти руки вгору або одна рука занадто слабка і не ворушиться;

виникає слабкість або оніміння в правій або лівій частинах тулуба та кінцівках.

– Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу, – наголосила Дарія Думен. – Адже рання госпіталізація, до третьої години від початку інсульту, значно знижує ризик смертності. Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші його шанси уникнути важких ускладнень.

Лікар звернула увагу, що в лікарні швидкої медичної допомоги функціонує інсультне відділення, де надають спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам з інсультами. Але варто пам’ятати, що інсульт лікувати дуже важко, краще його попередити: займатись спортом, не перевантажувати себе, контролювати рівень цукру та тиску, а також відмовитись від шкідливих звичок.

Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38585 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua