МЕНЮ


30 жовтень 2018 - 16:46

Обережно! Чадний газ!


Під час опалювального періоду зростає кількість нещасних випадків, викликаних необережним ставленням до опалювальних систем, газових приладів.
Понад 90 відсотків загиблих під час нещасних випадків у результаті використання газу в побуті просто отруїлися чадним газом. Що ж потрібно знати, щоб газ не заподіяв непоправимої шкоди?
Чадний газ — безбарвний, дуже отруйний, без запаху. Він утворюється внаслідок неповного згоряння пального в автомобільних двигунах, опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива. У воді майже не розчиняється і не вступає з нею в хімічну взаємодію. Небезпека полягає в тому, що після двох годин знаходження в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1 відсотка чадного газу, людина непритомніє і швидко після того може померти. непритомність супроводжує таке знесилення, що людина часто, вже помітивши небезпеку, не спроможна врятуватись.

Якщо ви відчули запах газу в приміщенні:
- негайно перекрийте вентилі на газовому приладі й крани подачі газу перед ними;
- повідомте і виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень;
- організуйте провітрювання приміщень, відчиніть вікна та двері;
- викличте аварійну службу газу за номером телефону «104»;
- організуйте чергування біля входів до загазованого приміщення до приїзду аварійної бригади газової служби;
- не вмикайте електричні прилади, не користуйтеся сірниками та запальничками. Випадково іскра може привести до вибуху;
- з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за її вказівками.

Ознаками отруєння чадним газом є:
- погіршення світлової та кольорової чутливості зору, туман перед очима;
- погіршення слуху;
- сильний головний біль;
- нудота, запаморочення.
-
Перша допомога при отруєнні чадним газом:
- слід винести потерпілого на свіже повітря, покласти на спину, для полегшення дихання розстебнути комір, пасок;
- треба негайно викликати швидку медичну допомогу за номером телефону «103»;
- при легкому ступеню отруєння слід піднести до носа потерпілого вату (або носову хустинку), змочену нашатирним спиртом;
- при середньому й тяжкому ступенях отруєння (у разі відсутності пульсу та дихання) необхідно починати заходи з реанімації

Правила користування газовими приладами
Не залишайте без нагляду газові прилади увімкненими, навіть на короткий час. Не ремонтуйте, не перебудовуйте газові мережі та обладнання самостійно, а користуйтесь послугами спеціалістів газової служби.
Стежте за справністю вентиляції, перевіряйте димоходи, вентиляційні канали перед опалювальним сезоном. Користуйтеся віконними кватирками для систематичної вентиляції приміщень. Перевіряйте наявність тяги в димоходах опалювальних печей перед розпалюванням та під час роботи цих приладів.
Не дозволяйте малолітнім дітям користуватися газовими приладами. Обов’язково перекривайте кран подачі газу на ніч та при виході з дому. Під час несприятливих погодних умов будьте особливо уважні при користуванні газовими приладами з організованим відводом продуктів згорання.
Будьте завжди уважні при користуванні газом, у цьому – запорука вашої безпеки! Пам’ятайте, що ваше здоров’я – у ваших руках.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33849 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua