МЕНЮ


18 лютий 2019 - 15:41

Обережно: тонкий лід!


Під час зими з нестабільною температурою, коли настають то морози, то відлиги, значно зростає небезпека виникнення нещасних випадків на водоймах.

Під дією сонця й талої води крига стає пористою й слабкою, незважаючи на те, що є нібито доволі товстою. Завжди існує небезпека провалитися під неї, тому що:

  • - крига може бути неміцною біля стоку води;
  • - крига є тонкою або крихкою поблизу кущів, очерету, під товстим шаром снігу, у місцях, де водорості вмерзли в неї;
  • - тонкою крига є біля берега й там, де б'ють джерела, де струмок впадає у річку.

Якщо ви опинились на кризі, то пересуватись треба вже протоптаними стежкам або слідами. Якщо їх немає, то маршрут свого руху необхідно продумати заздалегідь. Переконайтесь у безпечності переходу. Подивіться, чи немає підозрілих місць на кризі. Бажано мати палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода або його легко пробити, то негайно повертайтесь на те місце, звідки ви прийшли. Перші кроки треба робити, не відриваючи ступні від криги. У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо ви переправляєтеся через групою осіб, то рухатися потрібно один за одним на відстані 5–6 метрів та бути готовим надати в разі необхідності допомогу людині, що йде попереду. Рибалкам слід пам'ятати, що не можна пробивати поруч багато лунок та збиратися великими групами на одному місці, обов'язково необхідно мати під рукою міцну мотузку завдовжки 12–15 метрів.

Категорично забороніть дітям виходити на кригу без нагляду дорослих. Батьки, пильнуйте за дітьми, не дозволяйте їм гратися на водоймі, проводьте з ними профілактичні бесіди.

Якщо ви опинилися в крижаній пастці й провалилися під лід, то широко розкиньте руки на краї льодового пролому й намагайтеся не зануритися під воду з головою. Дійте рішуче, не панікуйте! Не робіть різких рухів, вибирайтесь на лід, наповзаючи на нього грудьми й по черзі витягуйте на поверхню ноги.

Вибравшись із льодового полону, намагайтесь повзти в той бік, звідки прийшли, оскільки там міцність льоду вже перевірена. Незважаючи на те, що у вас виникне бажання побігти й таким чином зігрітись, не втрачайте пильності й спокійно рухайтесь аж до самого берега.

Не забувайте, що відправлятися на водойми поодинці небезпечно. Намагайтесь завжди повідомляти своїм рідних про ваше місцезнаходження.

У випадку нестійких погодних умов та відлиги зовсім відмовтесь від виходу на лід. Пам’ятайте, що біду завжди легше попередити!

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35837 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua